Арештоване майно банків в Україні реалізується на прозорих онлайн-аукціонах

Продаж арештованого майна банків відбуватиметься через систему Прозорро.Продажі. На електронних аукціонах будуть реалізуватися рухомі і нерухомі об’єкти, що раніше належали неплатоспроможним суб’єктам або банківським установам після відкриття виконавчого провадження. Останні привласнюють певне майно через процедуру застави.

Результатом цих операцій стало формування окремого ринку, що являє собою арештовані об’єкти. Оперативність продажу такого майна дозволяє кредитору швидше розрахуватися з боргами.

 Як відбуватиметься продаж арештованого майна банків

До 2015 року в Україні не було ефективного способу реалізації арештованого майна банків, а головне такого, який би діяв у межах закону. Через це Мін’юст вирішило запустити систему торгів вилученими активами онлайн. Порядок її діяльності регулює відповідне Положення про продаж арештованого майна. 

Однак пізніше виявилося, що дана система не може повністю забезпечити прозорість ринку та аукціонів, зловживаючи тим, що вона є монополістом. На адресу підприємства часто надходили скарги від небайдужих громадян про відкриті махінації під час торгів або про дискримінацію одних учасників та надання переваги іншим.

Ситуація змінилася у вересні 2020 року після повідомлення Міністра юстиції України про підписаний наказ, що передбачає співпрацю даної системи із ДП «Прозорро.Продажі». Однак вона лишається організатором аукціонів, а всі охочі зможуть скористатися нею для продажу чи купівлі арештованого майна. Одночасно клієнти більш ніж 40 акредитованих майданчиків Prozorro.Sale отримують доступ до таких торгів.

 Реалізація арештованого майна банків у системі Прозорро.Продажі

У 2016 році відкриття публічної електронної системи Прозорро.Продажі стало справжньою сенсацією. Це був інноваційний стартап, який швидко підкорив Україну та отримав визнання в усьому світі. Процедура відкритих торгів дозволила реалізовувати державні та комунальні об’єкти швидко, вигідно, зручно, а головне – відкрито для громадськості.

Метою створення такого проекту стало розроблення антикорупційної платформи для функціонування державної економіки. Водночас вдалося знайти власників для рухомого та нерухомого майна, яке роками не використовувалося, та зробити функціонування багатьох ринків ефективним. Якщо ви плануєте покращити становище свого бізнесу чи відкрити новий, вам стануть у нагоді онлайн-аукціони на спеціальних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Чимало цікавих активів вже чекають на вас, зокрема арештоване майно банків. Зекономте кошти, ставши учасником торгів.

Вільна конкуренція також є незмінною перевагою системи Prozorro.Sale. Вона дозволяє залучити до реалізації державних активів максимальну кількість учасників, що в свою чергу формує реальну ринкову ціну. Електронні майданчики знаходять клієнтів самостійно та дбають про їхній комфорт при підготовці та проведенні торгів. Ви маєте можливість обрати будь-який з них, адже вся інформація, що там публікується, є абсолютно ідентичною із системою Прозорро.Продажі. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони