Продаж паю землі в Україні – за якою процедурою відбувається

Популярним запитом в Мережі сьогодні є «продати пай чи землю несільськогосподарського призначення на електронних торгах». Такий інтерес у підприємців викликаний новим законодавством, що стосується земельного ринку. Сюди насамперед зараховуємо два важливих Закони:

  • № 552-ІХ, який зачіпає тему сільгоспугідь та дозволяє приватним особам виставляти їх на продаж;
  • № 1444, який передбачає також реалізацію несільськогосподарських ділянок.

Стати учасником онлайн-аукціонів можна після реєстрації в системі Прозорро.Продажі через один з акредитованих майданчиків.

 Продаж паю землі в Україні на вигідних умовах через електронні аукціони

Нещодавня постанова про електронні торги землею визначає адміністратором торгової системи ДП «Прозорро.Продажі». Тобто проведення аукціонів з продажу земельних паїв та інших видів ділянок державної, приватної і комунальної власності буде здійснюватися на спеціальних онлайн-майданчиках Prozorro.Sale. У такий спосіб забезпечуються чесність та об’єктивність реалізації майна. Однак варто наголосити, що приватні ділянки виставляються на торги Прозорро.Продажі лише за бажанням власника, на відміну від інших форм власності.

Перед тим, як продати чи купити землю, звертайте увагу, що її вартість залежить від кількох факторів:

  • локація – ціна різниться залежно від регіону;
  • цільове призначення – наразі несільськогосподарські ділянки дорожчі за аграрні угіддя;
  • площа;
  • стан землі – її родючість (якщо йдеться про сільськогосподарську), захаращеність тощо;
  • наявність поблизу комунікацій.

Незалежно від того, з якою метою підприємець використовуватиме ділянку, він може придбати її на аукціонах системи Прозорро.Продажі. Її офіційні майданчики гарантують прозорість торгів та справедливе визначення переможця. Усе відбувається анонімно, без втручання третіх осіб. Можливості та права кожного учасника абсолютно рівні.

Продати пай землі – що потрібно для організації торгів на Prozorro.Sale

Головним принципом, якого дотримується ДП «Прозорро.Продажі» є публічність аукціонів. Це означає, що за їх проведенням у режимі реального часу спостерігають усі охочі. На відкритих торгах Prozorro.Sale відбувається продаж не тільки паїв землі, а й інших цінних активів: нерухомості, автомобілів, промислових підприємств, майна банкрутів тощо.

Для того, щоб продати земельну ділянку на електронному аукціоні, потрібно підписати договір з одним із запропонованих майданчиків Прозорро.Продажі, розмістити лот у системі з усіма характеристиками та переліком необхідних документів для потенційного покупця. Останній у свою чергу, щоб позмагатися за бажаний об’єкт, має зареєструватися на одній із онлайн-платформ, зробити внески за участь, надіслати свою цінову пропозицію, а далі взяти участь у торгах. Чи станете ви переможцем, залежить від вашої стратегії.

Слідкуйте за появою нових аукціонів з продажу землі на майданчиках Prozorro.Sale через земельні боти у Telegram та Viber.

Переглянути аукціони