Як продати земельну ділянку на електронних торгах Прозоро.Продажі

У 2021 році нарешті з’явилася можливість купити або продати ділянку землі прозоро, без відкатів та звичних для нашої країни здирницьких хабарів. Зробити це можна за допомогою відкритих електронних аукціонів Прозоро.Продажі. Жодних корупційних схем, до того ж, брати участь у торгах можуть усі бажаючі – достатньо виконати кілька нескладних правил.

Як продати ділянку землі на онлайн-аукціоні Прозорро.Продажі

Ухвалений 18 травня 2021 р. закон «Про продаж землі і набуття права користування нею на електронних торгах» передбачає реалізацію або здачу в оренду державної і комунальної власності на умовах чесного конкурування в аукціонах Prozorro.Sale. Таким чином можна продати ділянку землі:

  • сільськогосподарського призначення;
  • під житлову або громадську забудову;
  • оздоровчого, рекреаційного призначення;
  • комерційну;
  • лісогосподарську;
  • ту, що належить до водного фонду;
  • промислового, транспортного, оборонного призначення, зв’язку та енергетики.

До першої категорії відносяться угіддя, призначені для виготовлення сільськогосподарської продукції або проведення науково-дослідницьких робіт у цій галузі – рілля, пасовища, сіножаті, багаторічні насадження. Великою популярністю на Prozorro.Sale користуються аукціони, на яких можна купити або продати ділянку землі, що підходить для будівництва житлових будинків чи елітних бізнес-центрів. Те саме стосується комерційних ділянок – цей термін є відносно новим і означає певну площу, на якій в подальшому збудують будівлі і споруди для ведення підприємницької діяльності та подальшого отримання прибутку.

Також на майданчиках Прозорро.Продажі зустрічаються торги, на яких місцеві органи самоврядування або органи виконавчої влади бажають продати ділянку землі, що належить до лісогосподарського (вкриті лісом та використовуються для потреб вітчизняних лісгоспів) або водного фонду (на них розташовані річки, озера і моря, болота, сюди також відносяться прибережні смуги, ділянки акваторії морських портів або на яких збудовані водогосподарські і гідротехнічні споруди).

Продаж земельної ділянки на електронному майданчику Prozorro.Sale

Звісно, потенційних інвесторів зацікавить питання «Як продати ділянку землі без посередників?». Система Прозорро.Продажі – це не якась стороння «контора». По суті це програмний продукт, що забезпечує технічну сторону проведення аукціонів. Стати їх учасником можна лише після реєстрації на під’єднаному до неї спеціальному електронному майданчику. Саме тут ви отримаєте віртуальний особистий кабінет, через який зможете подавати заявки на участь у земельних торгах.

За останні п’ять років на майданчиках Prozorro.Sale відбулося 425 тис. прозорих аукціонів. Державні й комунальні установи можуть тут не тільки продати ділянку землі, а й здати в оренду сотні різноманітних активів. Підписавшись на зручний земельний Телеграм- або Вайбер-бот, ви щодня отримуватимете актуальну інформацію про реалізацію земельних активів.

Переглянути аукціони