Куплю кругляк сосни у Харкові на електронних майданчиках Прозорро.Продажі

Продати ліс-кругляк сосни в Харкові, Києві, Рівному, Вінниці та інших містах можливо на публічних аукціонах у системі Прозорро.Продажі. Така процедура діє з лютого минулого року на офіційних електронних майданчиках.

Перехід на онлайн-торги лісом відбувся, відповідно до Постанови № 1178. Робота в межах експериментального проекту проводиться уже більше року. За цей час вдалося досягти чималих результатів: майже 28 тисяч успішних аукціонів, дохід від яких склав 936 млн. грн. На відміну від прямих торгів «з-під молотка», онлайн-формат дозволяє контролювати весь процес продажу деревини та її цільове призначення.

 Куплю ліс-кругляк сосни в Харкові у системі Прозорро.Продажі

Одним з найперспективніших напрямків в електронній системі Прозорро.Продажі за останній час стала реалізація необробленої деревини. Зареєструвавшись на одному з акредитованих майданчиків, ви також можете долучитися до участі в електронних аукціонах з продажу лісу.

Раніше лісову галузь переповнювали корупційні махінації та «договорняки». Такі негативні умови утворювалися через те, що договори між продавцем і покупцем укладалися напряму, а отже, ринок не був прозорим. Прямі домовленості лісозаготівельних та деревообробних підприємств провокували тіньові схеми, замовчування справжньої вартості товару чи його обсягів. Наприклад, за окрему «подяку» можна було купити кругляк-сосни у Харкові чи іншому місті за ціною, що значно нижча ринкової.

Важливою проблемою лісової галузі, яка зараз активно вирішується, було також те, що не контролювалась вирубка та заготівля сировини. Відтепер великі партії необробленої деревини потрапляють до електронного обліку. Невдовзі така процедура чекає на весь заготовлений ліс-кругляк.

Хоч проект з продажу лісопродукції на електронних торгах діє поки що в експериментальному режимі, але він вже зарекомендував себе як доволі перспективний. Зокрема за рік завдяки системі Прозорро.Продажі вдалося принести лісгоспам України дохід у розмірі майже 1 млрд. грн. І це все без додаткових затрат на рекламу і пошук клієнтів.

Усього із 2016 року було проведено більш ніж 355 тисяч електронних аукціонів у різних напрямках: продаж та оренда нерухомості, автомобілів, земельних ділянок, підприємств. Дохід до Держбюджету від таких торгів наразі перетнув межу у 36 млрд. грн., але ця цифра постійно зростає.

Продам кругляк сосни в м. Харків на відкритих онлайн-торгах

Певні умови, які існують у сфері продажу деревини на електронних аукціонах, дозволяють формувати лоти тільки від 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн. Кожне велике лісове господарство України, що має на рік дохід у розмірі 10 млн. грн. і більше, має виставляти у систему Прозорро.Продажі не менше чверті деревини від місячної заготівлі.

Придбати ліс-кругляк сосни у Харкові чи іншому місті України можуть всі без винятку громадяни та компанії, зокрема іноземні. Для цього варто лише пройти реєстрацію на одному з електронних майданчиків системи Прозорро.Продажі та сплатити потрібні внески. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони