Земельні торги та порядок їх проведення на майданчиках Prozorro.Sale

У світлі нових законопроектів про ринок землі українці очікують на прозорий порядок проведення земельних торгів. Зробити їх відкритими допомагає електронна система Прозорро.Продажі. Через неї останні п’ять років відбувається реалізація тисяч активів різних форм власності – державної, комунальної чи приватної.

 Порядок проведення електронних земельних торгів – що він передбачає

Згідно із новим Законом № 2195, який Президент Зеленський підписав у червні 2021 року, державні і комунальні ділянки теж виставлятимуться на електронні аукціони для їх подальшої оренди. Такі процеси дозволять сформувати якісні та ефективні земельні відносини між учасниками ринку. Одночасно буде контролюватися кількість гектарів землі, придбаних в одні руки, відслідковуватимуться кінцеві бенефіціари. Ці заходи уряд вживає для запобігання масовій скупці аграрних угідь та появі монополістів у цій сфері.

Однак багато землевласників досі мають скептичну думку щодо вільного продажу ділянок с/г призначення. Не зважаючи на це, відміна мораторію має суттєві переваги:

  • громадяни розпоряджаються своїм майном на власний розсуд;
  • подальше зростання ВВП на 1-1,5% завдяки реалізації аграрних угідь;
  • вихід ринку землі з тіні, офіційний та легалізований продаж ділянок;
  • додаткові інвестиції в агросферу;
  • розвиток об’єднаних територіальних громад та покращення рівня життя селян.

Мораторій, дія якого поширювалася на всіх землевласників протягом останніх 20 років, не зупиняв їх перед нелегальним продажем майна під прикриттям договорів на довгострокову оренду. Здача земельних активів у тимчасове користування була єдиним джерелом доходу пайовиків. А фермери в свою чергу, орендуючи землю, не вкладали достатньо коштів в її розвиток. Однак після купівлі ділянки, вони будуть більш зацікавлені в інвестиціях та розширенні власного бізнесу. Це покращить і стан агросектору, і української економіки в цілому.

Земельні торги та порядок їх проведення змінюються та переходять до роботи через сучасний інструмент – систему Prozorro.Sale.

 Проведення земельних торгів через систему Прозорро.Продажі

Переважно сільські жителі володіють земельними паями. З 01 липня 2021 року в них з’явилася можливість продати свої ресурси, обміняти їх чи взяти банківський кредит під заставу для будь-яких цілей. Реалізація земельних ділянок сільськогосподарського призначення відбувається шляхом електронних аукціонів. Така процедура є частиною системи Прозорро.Продажі, яка працює через офіційні майданчики. 

Користуючись їхнім функціоналом, учасники чесно конкурують між собою під час проведення земельних торгів. Зареєструвавшись на одному з майданчиків, ви легко підберете для себе потрібний лот. А при виникненні питань ви можете звернутися до кваліфікованих спеціалістів, які також стануть вам у пригоді під час розробки переможної стратегії. 

Дізнатися, чи з’явилися нові торги у системі Прозорро.Продажі, допоможуть зручні Telegram- та Viber-бот.

Переглянути аукціони