Проведення земельних аукціонів – важлива складова української економіки

Порядок проведення земельних аукціонів змінюється, відповідно до Закону № 2195. Тепер вони проходять в електронному форматі на офіційних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Це забезпечує відкритість процесу, чесну конкуренцію між учасниками, формування ринкових цін та покращення національної економіки в цілому.

 Порядок проведення земельних аукціонів в Україні – особливості реформи

Проведення земельних аукціонів – важлива та довгоочікувана подія для вітчизняних аграріїв. Близько 7 мільйонів українців, які є власниками аграрних угідь, чекали на відкриття ринку землі 20 років. Весь цей час розвиток сільськогосподарської сфери блокувався мораторієм на продаж паїв.

Питання було нарешті переглянуте урядом у 2020 році. Результатом став Закон про обіг аграрних угідь. Він дозволив відкриття законного ринку землі, однак з певними обмеженнями. Рішення набрало чинності лише нещодавно – із 01 липня 2021 року. Перші лоти для купівлі та оренди державних і комунальних ділянок уже можна знайти на майданчиках системи Прозорро.Продажі.

Відповідний законопроект був прийнятий у травні 2021 року, за кілька тижнів до офіційного відкриття ринку. Електронний формат торгів дозволить проводити процедури публічно, а отже, не допустити корупції та тіньових махінацій у даній сфері. Долучитися до участі в них легко за допомогою спеціальних онлайн-майданчиків, які є офіційними представниками ДП «Прозорро.Продажі».

У свою чергу останнє виступає адміністратором електронної торгової системи, яка складається з двох рівнів. Це означає, що вона лише зберігає у своїй базі всі дані про аукціони, лоти, їх учасників. А безпосереднє спілкування між організаторами та потенційними покупцями відбувається на акредитованих онлайн-майданчиках. Отже, вони і є другим рівнем системи. Робота майданчиків здебільшого направлена на клієнтську підтримку. Саме на одному з них ви повинні зареєструватися, щоб отримати доступ до бажаних торгів з продажу ділянок сільськогосподарського призначення в Україні.

 Проведення земельних аукціонів у системі Прозорро.Продажі

Працюючи з пошуком об’єктів державної і комунальної власності для купівлі через систему Прозорро.Продажі, ви на сто відсотків захищаєте свою майбутню угоду. Прозорі аукціони не допускають хабарництва та тіньових домовленостей із «потрібними людьми». Саме тому у порядку проведення земельних аукціонів було визначено формат електронних торгів.

Система Prozorro.Sale працює уже протягом п’яти років, долаючи корупцію в українській економіці. За цей період на офіційних майданчиках було проведено понад 390 тисяч онлайн-аукціонів. Долучилися до них близько 38 тисяч учасників. А загальний дохід до Держбюджету зростає дуже стрімко. Наразі ця цифра становить 53 млрд. грн.

Долучайтеся до чесних та прозорих торгів аграрними угіддями та іншими активами швидко та зручно через спеціальні майданчики Прозорро.Продажі. Слідкуйте за новими лотами в системі, використовуючи зручні Viber- і Telegram-бот.

Переглянути аукціони