Проведення аукціонів з продажу земельних ділянок на Прозоро.Продажі

Основні правила проведення аукціону з продажу земельних ділянок на Prozorro.Sale. Зареєструватися на акредитованому майданчику, обрати лоти. Як саме відбуватимуться торги аграрними угіддями, хто отримає право продавати та купувати такі наділи, чи можна уникнути звичних для нашої країни договорняків зі «своїми» людьми – думками діляться провідні фахівці сфери біржових операцій.

Порядок проведення аукціонів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Дражливе питання мораторію на купівлю с/г угідь регулярно піднімалося українською владою останні 20 років. Однак поняття того, як відбуватиметься проведення аукціонів з продажу земельних ділянок, сформувалося лише зараз. До того ж, за останні роки Україна зробила значний стрибок в розвитку ІТ-технологій. Більшість біржових операцій проводяться онлайн – не потрібно нікуди їхати чи обходити купу інстанцій та збирати десятки дозволів. Достатньо мати комп’ютер та хороший Інтернет.

Слідом за законом, що загалом дозволив відкриту реалізацію аграрних угідь (принаймні якщо їх загальна площа не перевищує 100 га), уряд ухвалив кілька не менш важливих нормативно-правових актів. Серед них – законопроект №2195, що передбачає продаж або здачу в оренду державної і комунальної землі на електронних торгах.

Як проходить онлайн-аукціон на земельну ділянку? За новими умовами торги проводитимуться з використанням сучасних електронних торгових систем. Найкраще для цього підійде високотехнологічний модуль, створений ДП «Прозорро.Продажі». Останній зарекомендував себе як ефективний та надійний інструмент для збуту різноманітних комунальних, державних або приватних активів.

Основні правила проведення аукціону з продажу земельних ділянок сільгосппризначення:

  1. торги землею проводяться в режимі реального часу через мережу Інтернет;
  2. для організації онлайн-аукціонів використовується спеціальна електронна торгова система, якою розпоряджається держава, а саме – Кабінет Міністрів України;
  3. спочатку до участі в торгах с/г землею допускатимуться лише фізичні особи. А вже з 01 січня 2024 р. їх учасниками на законних підставах також стануть юридичні особи;
  4. учасники реєструються в електронній торговій системі, сплачують реєстраційний і гарантійний грошові внески та подають власну цінову пропозицію;
  5. самі торги відбуваються у три раунди. Ставки робляться анонімно, тож домовитися з конкретним кандидатом просто неможливо. Переможцем визнається учасник, що зробив найбільшу ставку – система робить це автоматично;
  6. за результатами земельного аукціону укладається договір, який затверджується КЕП (кваліфікаційним електронним підписом).

Як взяти участь в аукціоні на земельну ділянку на Prozorro.Sale?

Хочете розширити власний бізнес? Плануєте інвестувати кошти у сільськогосподарські угіддя? Лишається одне питання – як прийняти участь в аукціоні на земельну ділянку?

Насправді все досить просто. Електронна система Прозоро.Продажі є дворівневою – це зроблено для уникнення корупційних махінацій та незаконних зловживань. Перший рівень – онлайн-модуль, який відповідає за технічну сторону кожного аукціону. Другий представляють собою окремі майданчики, на яких учасники виконують необхідні дії: реєструються, обирають цікаві лоти, подають пропозиції.

Оберіть один із запропонованих майданчиків та запитайте персонального консультанта, як купити земельну ділянку на аукціоні Прозоро.Продажі. Дізнавайтеся про оголошення нових торгів через зручні боти у Telegram та Viber.

Переглянути аукціони