Оренда землі у держави на електронному майданчику Прозоро.Продажі

Як орендувати землю у держави – відповідь на це питання сьогодні хвилює багатьох аграріїв. Тим більше, що постійні зміни законодавчої бази ще більше заплутують простих селян. В нашому матеріалі ви дізнаєтеся, на яких умовах можна орендувати державні ділянки та як зробити це максимально зручно і вигідно.

Оренда землі у держави в Києві та інших містах України на аукціоні Prozorro.Sale

Відповідно до ЗУ №1444-ІХ, під орендою землі у держави слід розуміти тимчасове платне володіння або користування окремими ділянками на основі договору з метою ведення підприємницької чи якоїсь іншої діяльності. Цей процес регулюється рядом нормативно-правових актів, зокрема Земельним та Цивільним кодексом. Оренда землі у держави в Києві та інших регіонах, що використовується разом з розташованими на ній будівлями і спорудами, також підпадає під дію Закону України «Про оренду державного і комунального майна».

Об’єктом таких відносин виступає земельна ділянка, що належить державі. Орендодавцем – відповідний орган виконавчої влади, який за законом передає її тимчасовому орендарю. Орендарями державної землі можуть бути фізичні і юридичні особи, районні, обласні, міські державні адміністрації, сільські, селищні, районні, обласні ради тощо.

Згідно із цільовим призначенням, земельні ділянки поділяються на кілька основних категорій: сільськогосподарські, лісогосподарські, для житлової або громадської забудови, оздоровчі, рекреаційні, водного фонду. Звісно, в Києві найбільший інтерес у потенційних орендарів викликає земля, виділена для зведення житлової нерухомості, а також громадських будівель загального користування. Інформацію про вільні ділянки ви зможете знайти на сайті Держгеокадастру та КМДА.

Мабуть не варто нагадувати про те, скільки корупційних скандалів пов’язано з орендою землі державної власності під забудову, зокрема у столиці України. Насправді уникнути їх не так вже й складно – варто лише обрати чесний інструмент оформлення відповідного договору. Ідеальний вихід із ситуації – скористатися прозорими аукціонами, що проводяться з використанням електронної системи Прозоро.Продажі.

Оренда землі у держави на електронному майданчику Прозорро.Продажі

Відповідно до чинного законодавства, з 01 липня 2021 р. орендувати комунальні та державні земельні ділянки усі бажаючі зможуть на публічних електронних аукціонах Prozorro.Sale. Такий підхід має ряд беззаперечних переваг.

Так, в ході конкурентного змагання держава отримає за таку власність оптимальну, ринкову ціну. З іншого боку, зареєструвавшись на одному з акредитованих майданчиків (усього їх близько чотирьох десятків), ви отримаєте послуги кваліфікованих спеціалістів на всіх етапах торгів з оренди землі державної власності.

Також, підписавшись на зручний земельний Viber- або Telegram-бот, ви регулярно отримуватимете сповіщення про оголошення нових торгів з оренди землі, що належить державі, у системі Prozorro.Sale.

Переглянути аукціони