Договір оренди землі в Тернополі укладається онлайн на спеціальних майданчиках

Які особливості оренди землі в Тернополі та Україні загалом, відповідно до нового законодавства? Насамперед цей процес передбачає тимчасове користування ділянкою без зміни її цільового призначення. Оренда встановлюється на певний строк і за конкретну плату, згідно з договором.

Нещодавня постанова визначила, що торги з надання в користування землі державної і комунальної власності обов’язково повинні проходити на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі. А от приватні ділянки можуть виставлятися на онлайн-аукціони лише за бажанням власника.

Взяти в оренду землю в Тернополі та інших містах України

Оренда землі в Тернополі та по всіх регіонах України все більше і більше набуває популярності серед напрямів на торгах Прозорро.Продажі. Ділянки, які перебувають у власності держави та об’єднаних територіальних громад, реалізуються лише через електронні аукціони незалежно від їхнього цільового призначення. Отже, підприємці сьогодні мають змогу орендувати на онлайн-торгах такі землі:

  • для забудови (житлової, громадської чи комерційної);
  • аграрні угіддя;
  • рекреаційного призначення;
  • ділянки, які передбачають промислове, транспортне, енергетичне чи інше використання;
  • водного фонду.

Великим попитом наразі користуються сільгоспугіддя. До відкриття земельного ринку ціна оренди такого майна була критично низькою, через що землевласники отримували мізерний дохід. Перший крок до вирішення цієї проблеми влада зробила навесні 2020 року, коли ухвалила законопроект № 2178-10. Він започаткував повноцінний процес обігу ділянок с/г призначення. Далі земельну реформу продовжили інші нормативно-правові акти, які стосуються і несільськогосподарських земель різних форм власності та їх реалізації на електронних торгах Прозорро.Продажі.

У результаті власники аграрних угідь та ділянок іншого призначення отримали можливість легального та прозорого продажу чи здачі в оренду свого майна, державні та комунальні ділянки знаходять нових інвесторів, а Держбюджет отримує регулярні надходження, що стимулює розвиток української економіки.

 Оренда в Тернополі землі передбачає електронні торги ділянками

У договорі з оренди землі в Тернополі чи будь-де в Україні має міститися наступна інформація:

  • характеристика ділянки (кадастровий номер, площа, місцезнаходження тощо);
  • визначена орендна плата за результатами торгів;
  • дата укладання договору та строк його дії (не може перевищувати 50 років).

Щоб стати учасником аукціону з оренди землі в Тернополі або інших містах і селах України, не потрібно проходити купу бюрократичних процедур. Достатньо лише зареєструватися на одному з офіційних майданчиків системи Prozorro.Sale. Далі ви зможете пропонувати свою ціну за вибрані лоти та брати в тимчасове користування ділянки різних форм власності. Публічні онлайн-аукціони є гарантом справедливих земельних торгів.

Спеціальні боти по землі у Viber і Telegram роблять пошук потрібних об’єктів ще більш зручним.

Переглянути аукціони