Землю в Дніпрі орендувати можна через е-майданчики

Для розвитку аграрного сектору 2021 рік є дійсно епохальним. Саме в цей період набули чинності закони та постанови щодо оренди земель державної, комунальної та приватної власності. При цьому на законодавчому рівні визначено, що забезпеченням справедливих та чесних торгів угіддями займається електронна система Прозорро.Продажі. Саме на акредитованих майданчиках Prozorro.Sale ви можете взяти або здати в оренду землю в м. Дніпро або будь-якому іншому місті України.

Орендувати землю в Дніпрі на максимально вигідних умовах

Вищезгадані рішення влади відкрили для українців доступ до мільйонів гектар угідь, які перебувають в державній та комунальній власності. Сьогодні аукціони з оренди землі у Дніпрі та інших населених пунктах України відбуваються у дворівневій торговій системі. Її адміністратором визначено ДП “Прозорро.Продажі”, яке унеможливлює втручання сторонніх осіб у процес проведення торгів.

Основним документом, який засвідчує право на тимчасове використання ділянки, є договір оренди. У ньому в обов’язковому порядку має бути вказана наступна інформація:

 • загальні дані про земельну ділянку (її площа, місце розташування, кадастровий номер);
 • строк дії та дата укладення договору;
 • розмір та терміни виплати орендної плати;
 • санкції, які передбачені за недотримання розрахунку або нецільове використання ділянки.

Строк дії договору про оренду землі у Дніпрі або інших містах України не може перевищувати 50 років. При цьому мінімальний термін тимчасового користування угіддями може відрізнятися в залежності від цільового призначення. Наприклад, земельну ділянку для ведення сільського господарства можна орендувати щонайменше на 7 років. А от угіддя, які піддавалися різноманітним меліораційним заходам, неможливо взяти в тимчасове користування менш ніж на 10-річний строк.

Важливим питанням є розмір орендної плати, який залежить від низки чинників:

 • розташування ділянки та наявності зручної транспортної розв’язки;
 • площі угіддя;
 • якості землі (особливо сільськогосподарської);
 • величини потенційного доходу тощо.

Однак в чинному законодавстві чітко вказується, що мінімальний розмір оплати за тимчасове користування становить 3% від вартості угіддя, тобто його нормативно-грошової оцінки.

Оренда землі в м. Дніпро відбувається через майданчики системи Прозорро.Продажі

Останнім часом оренда землі в Дніпрі та на решті території України має все більший попит на торгах електронної системи Прозорро.Продажі. Неабияка популярність вищезгаданих аукціонів зумовлена величезним різноманіттям пропозицій, адже на Prozorro.Sale можна знайти для тимчасового користування угіддя різного цільового призначення.

Оновлена процедура земельних та інших торгів передбачає їх проведення в електронному форматі. Відтепер ви можете подати заявку на участь в аукціоні та слідкувати за його ходом прямо зі свого будинку. Щоб позмагатися за лот, який вас зацікавив найбільше, потрібно виконати кілька простих кроків:

 • обрати один з майданчиків системи Прозорро.Продажі та пройти на ньому реєстрацію;
 • подати заявку на участь в торгах;
 • сплатити реєстраційний та гарантійний внески;
 • надати всю необхідну документацію;
 • зробити ставку.

Не пропустити найновіші аукціони з оренди угідь в різних куточках України допоможуть спеціальні земельні боти у Viber та Telegram.

Переглянути аукціони