Як проходить оренда землі в Івано-Франківську на онлайн-аукціонах 

Оренда землі в Івано-Франківську та в інших населених пунктах означає тимчасове платне володіння майном. Зазвичай земельні ділянки використовуються для ведення фермерської або підприємницької діяльності. Сьогодні торги угіддями відбуваються онлайн. Спеціальними платформами для їх проведення є майданчики системи Прозорро.Продажі. Для участі в аукціоні вам потрібна реєстрація на одному з них.

 Оренда землі в Івано-Франківську та області проходить на Прозорро.Продажі

Оренда землі в Івано-Франківську та інших містах України довгий час була проблемним питанням. Раніше підприємці могли взяти в тимчасове користування лише приватні ділянки, а от державна і комунальна власність була для них недоступною. А власники паїв отримували мізерні кошти від своїх активів.

У 2021 році влада запропонувала ефективний вихід із цієї ситуації: дозвіл на проведення земельних торгів через електронну систему Прозорро.Продажі. Онлайн-аукціони відбуваються на спеціальних майданчиках, де ви можете взяти в оренду ділянки різного цільового призначення:

 • сільськогосподарські – на них вирощують різноманітні культури, випасають тварин, заготовляють сіно і т. д.;
 • землі, на яких можна проводити житлову і громадську забудову, – розміщення будинків, комерційної нерухомості тощо;
 • рекреаційні угіддя – багаторічні насадження, зелені зони, території баз відпочинку та ін.;
 • промислові, транспортні, ділянки зв’язку, енергетики та оборони – передбачають розташування об’єктів цих галузей;
 • землі водного фонду – з водоймами та гідротехнічними спорудами.

Тимчасове користування майном передбачає орендну плату. Вартість землі в такому разі залежить від регіону, площі, конфігурації, обсягу капіталовкладення, потенційного доходу інвестора та від умов користування ділянкою.

Варто наголосити, що експлуатувати орендовані угіддя можна лише відповідно до їхнього цільового призначення. Якщо ви порушили цю умову договору, це може стати вагомим приводом для його дострокового розірвання.

 Взяти в оренду землю в Івано-Франківську – алгоритм дій для участі в торгах

Напрямом, який все більше набуває популярності на торгах Прозорро.Продажі, є оренда землі в Івано-Франківську та інших містах України. Для того, щоб стати учасником такого аукціону виконайте наступні дії:

 • перегляньте список доступних майданчиків Прозорро.Продажі (їх налічується близько сорока) та зареєструйтеся на одному з них;
 • знайдіть лот, який вас цікавить, та оформіть заявку на участь;
 • сплатіть реєстраційний та гарантійний внески;
 • підготуйте документацію, яку вказав організатор торгів;
 • запропонуйте свою ціну за лот;
 • якщо ви станете переможцем, підпишіть договір в електронному форматі.

Електронні майданчики Прозорро.Продажі розроблені таким чином, щоб їхній інтерфейс був зрозумілим та зручним для користувачів. Користуйтеся розсилками та іншими перевагами онлайн-участі в торгах, наприклад, спеціальними земельними ботами у Telegram та Viber

Переглянути аукціони