Взяти в оренду землі комунальної власності на майданчику Prozoro.Sale

Завдяки електронним торгам на Прозорро.Продажі, тисячі людей сьогодні мають можливість брати в оренду землі комунальної власності відкрито, без корупційних схем і класичних «договорняків» з потрібними людьми. Тож якщо ви мрієте відкрити власну справу з нуля чи розширити вже існуючий бізнес – просто зараз реєструйтеся на акредитованому майданчику та обирайте найбільш вигідні лоти.

Оренда земель комунальної власності на публічних торгах Прозорро.Продажі

Згідно чинного законодавства, орендою землі вважається платне користування земельними ділянками, виділеними окремими територіальними громадами орендарю для здійснення ним підприємницької діяльності. Термін, умови, та строки тимчасового володіння таким активом зазначаються у відповідному договорі.

Процес здачі землі комунальної власності в оренду, у тому числі через торги на Prozorro.Sale, регулюється Земельним кодексом, Податковим кодексом, законами України «Про оренду землі», «Про землеустрій», а також ухваленою 22 вересня 2021 р. Постановою Кабміну про вимоги щодо проведення електронних торгів з продажу або оренди земельних ділянок.

Як показує практика, саме оренда земель комунальної власності користується значною популярністю серед вітчизняних підприємців. Такі ділянки мають різне цільове призначення, також вони орендуються разом із зеленими насадженнями, зведеними на них будинками, спорудами, природними чи штучними водоймами. Орендувати їх мають право як юридичні, так і фізичні особи.

Перелік ділянок, вільних для оренди, усі бажаючі можуть переглянути на сайті Держгеокадастру. Також ознайомитися зі списком виставлених на електронні торги об’єктів зручно на одному із офіційних електронних майданчиків Прозоро.Продажі. Очевидною перевагою останніх є повна відкритість процесів реалізації або здачі в оренду різних видів комунальних та державних активів.

Житлова і комерційна нерухомість, земельні ділянки (сільгосппризначення, природно-рекреаційні, підготовлені для забудови), вагони «Укрзалізниці», вільні приміщення «Укрпошти», заводи концерну «Укрспирт» – сотні активів, якими більше не користувалися державні та комунальні організації, вже знайшли завдяки прозорим аукціонам нових інвесторів.

Взяти в оренду землю комунальної власності на майданчику Prozorro.Sale

Відповідно до положень Постанови №1013, для оренди землі комунальної власності на аукціоні Прозорро.Продажі потенційний орендар має виконати кілька нескладних кроків:

  1. обрати один зі спеціалізованих майданчиків та пройти нескладну процедуру реєстрації;
  2. із загального переліку вибрати найбільш підхожі лоти;
  3. подати заявку на участі в електронному аукціоні;
  4. сплатити реєстраційний і гарантійний грошові внески;
  5. в особистому кабінеті завантажити необхідні документи;
  6. взяти участь у торгах з оренди земель комунальної власності;
  7. перемогти!

Підписавшись на спеціальні земельні Viber- та Telegram-боти, ви вчасно отримуватимете актуальну інформацію щодо появи цікавих лотів та умов їх продажу на онлайн-торгах Prozorro.Sale.

Переглянути аукціони