Земля в оренду на прозорих умовах здається на е-майданчиках 

Оренда землі – це поняття, яке описує платне користування аграрними угіддями на основі укладеного договору з власником. Орендар експлуатує ділянку для ведення фермерської діяльності та отримання прибутку. 

Взяти в тимчасове користування землю на вигідних умовах можна, використовуючи відкриті аукціони системи Прозорро.Продажі. Для участі вам необхідна реєстрація на одному з е-майданчиків.

 Оренда землі в Україні державної і комунальної власності

Об’єктом оренди можуть бути землі с/г призначення, ділянки із забудовами тощо. Вони можуть бути у власності фізичних чи юридичних осіб, а також держави та об’єднаних громад. Щодо останніх, то тут орендодавцями виступають

  • сільські, селищні, міські ради;
  • обласні ради (коли йдеться про спільну власність територіальних громад);
  • органи виконавчої влади.

Оренда землі для ведення фермерського господарства довгий час в нашій країні була проблемним питанням. Щодо ділянок державної та комунальної власності така процедура була неможливою, а приватні особи не отримували належного доходу від здачі свого майна аграріям.

Для забезпечення прозорості та ефективності укладання угод влада прийняла рішення про проведення торгів з оренди аграрних угідь через електронну систему Прозорро.Продажі. Вони не відрізняються від інших аукціонів на акредитованих майданчиках. Користувач після реєстрації обирає з бази с/г ділянку, яка відповідає заданим параметрам (регіон, площа і т. д.). Далі подає цінову пропозицію та в назначений день бере участь в онлайн-аукціоні. 

Якщо він запропонував найбільшу ставку за результатами трьох раундів, то автоматично стає переможцем торгів. Лише після цього відкриваються дані всіх учасників. А передача землі в оренду відбувається, коли договір вже було підписано. Якщо контролюючі органи чи небайдужі громадяни виявлять порушення, аукціон буде вважатися таким, що не відбувся.

 Довгострокова оренда землі за прозорою онлайн-процедурою

У 2021 році оренда землі користується чималим попитом, адже не так давно був ухвалений Закон, що дозволяє брати ділянки сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності в тимчасове користування через електронні аукціони. Фермери проводять обробіток угідь і вирощують с/г культури для отримання прибутку.

При ухваленні законопроекту уряд покладався на систему Прозорро.Продажі, яка вже більше 5 років мінімізує корупцію в різних сферах української економіки. Завдяки конкурентним онлайн-торгам, які проходять на спеціальних майданчиках, формується справедлива ціна оренди с/г ділянок.

Земля, особливо та, яка належить до аграрного фонду, є найважливішим ресурсом для України, що позиціонує себе лідером з виробництва агропродукції в Європі. Для того, щоб Держбюджет не втрачав щороку значні суми через тіньовий ринок, продаж та оренда угідь проходить через Prozorro.Sale. Це допомагає врівноважити користування земельними ресурсами та збільшити його ефективність.

Дізнавайтеся про появу нових лотів з оренди землі за допомогою спеціальних ботів у Viber і Telegram.

Переглянути аукціони