Торги необробленою деревиною проходять на електронних майданчиках

Необроблена деревина – це колоди, які утворюються при розподілі повалених дерев на частини. Далі їх переробляють та транспортують до складів чи безпосередньо до споживача.

Публічні аукціони у системі Прозорро.Продажі з 01 лютого 2020 року працюють і у сфері лісопродукції. Це новий напрямок, який за короткий термін зміг зарекомендувати себе як доволі перспективний. Проведення торгів лісом у великих обсягах на електронних майданчиках – це ініціатива Мінекоенерго. Долучитися до них можете і ви, зареєструвавшись у системі Prozorro.Sale.

 Необроблена деревина в Україні продається за оновленою процедурою

До ухвалення Постанови № 1178 ціноутворення на ринку необробленої деревини було нестабільним та необ’єктивним. Підписання прямих договорів між директорами підприємств провокувало корупційні махінації. Однак стан справ змінився після переходу торгів від великих лісових господарств у систему Прозорро.Продажі.

Завдання, які покликані налагодити сферу реалізації лісових ресурсів, виглядають наступним чином:

  • здорова конкуренція між учасниками ринку та повністю відкрита процедура торгів;
  • припинення непрозорих механізмів;
  • неупередженість даних про результати аукціону, учасників і вартість товару та їх загальнодоступність, зокрема в електронній системі обліку деревини;
  • хід і результати продажів підконтрольні спеціальним органам та громадськості;
  • коригування процесу використання лісової сировини.

Лісовий серед інших міжгалузевих комплексів займає одну з важливих ніш в економіці України. Його обсяги виробництва складають 2,8%, а показник кількості працівників – 4,6%. Ресурси необробленої деревини є необхідними для більш ніж 100 галузей, які напряму чи опосередковано пов’язані із поставкою лісоматеріалів. 

 Реалізація необробленої деревини на майданчиках Прозорро.Продажі

Близько 10 млн. га займають в Україні зелені насадження, але через природні умови на різних територіях та господарську діяльність людини вони розташовані нерівномірно. Наша країна багата і на хвойні, і на твердолистяні породи дерева, серед яких особливо цінними у промисловості є сосна, ясен, ялина, бук, дуб тощо. Часто для меблевого виробництва використовують і м’яколистяні грушу та вільху, а також клен та черешню.

Регулювання охорони і використання деревини та всіх лісових ресурсів відбувається через відповідне законодавство. Не так давно був запущений ще й електронний облік, який покликаний мінімізувати незаконні вирубки та корупцію у галузі.

Майже всі сфери народного господарства так чи так пов’язані з лісопродукцією. Через це дуже важливо зробити процедуру продажу необробленої деревини публічною та чесною. У цьому допоможе електронна система Прозорро.Продажі. Завдяки їй до вітчизняних лісгоспів за 1 рік і 3 місяці надійшли доходи у розмірі 1,3 млрд. грн. А кількість аукціонів за цей час перетнула позначку у 30 тисяч.

Реєструйтеся на одному з майданчиків системи Prozorro.Sale та обирайте цікаві для себе лоти за допомогою Viber- та Telegram-бота.

Переглянути аукціони