Матеріали обробки деревини на аукціонах системи Прозорро.Продажі

Колоди, які попередньо розпиляли вздовж чи впоперек, називають матеріалами деревообробки. Тобто вони виступають конструкційною сировиною (заготовками) на виробничих підприємствах.

Натуральна деревина – популярний матеріал у різних галузях. Його використовують у вигляді стандартних пиломатеріалів або шпону. Лісоматеріали, які є сировиною на меблевих фабриках, мають назву «масив дерева».

Великі обсяги деревини для виробництва різноманітної продукції можна купити на аукціоні у системі Прозорро.Продажі. Дана електронна процедура забезпечує чесні та прозорі ринкові відносини.

Матеріали деревообробки – їх види та реалізація

Порода дерева впливає на сфери його використання. Так, наприклад, хвойна деревина (модрина, ялина, кедр, сосна) є поширеним матеріалом для будівництва та обробки приміщень. Твердолистяні породи (дуб, в’яз, клен, бук) зазвичай використовують у столярних цехах або як сировину для оздоблення. Для різьби по дереву найзручнішою є м’яколистяна лісопродукція (вільха, тополя, липа), яка також є матеріалом для виготовлення іграшок. У системі Прозорро.Продажі ви можете обрати деревину залежно від подальшого цільового використання.

Різновиди матеріалів деревообробки:

  • бруси – чистообрізні, двохкантні, чотирьохкантні (з обзолом);
  • дошки – напівобрізні (з обзолом), обрізні, необрізні.

Якщо товщина пиломатеріалу перебуває в межах 100 мм, а його ширина вдвічі більша, то він називається дошкою. Довжина бруса набагато більша, адже він зазвичай використовується в якості підпори або балки. У випадку, коли його товщина і ширина менша за відмітку у 100 мм, він називається бруском.

Наступний пиломатеріал – рейка, ширина якої менша за 60 мм. Вона часто застосовується при обшивці стін. У такому разі вона називатиметься вагонкою. Пиломатеріали зазвичай мають чималу довжину, яка може досягати 6 м, відповідно до розмірів стовбура.

Шпон (тонкі листи деревини) також є одним із видів матеріалів деревообробки. Залежно від того, як знімають лист із цільної колоди, його поділяють на струганий, пилений та лущений. Із нього нарізають ламелі – вузькі панелі.

 Матеріали обробки деревини придбати у системі Прозорро.Продажі

У будівництві чи виробництві меблів матеріали деревообробки є незамінною сировиною. Можливість придбати великі обсяги деревина на чесних умовах у системі Прозорро.Продажі з’явилася відносно недавно. Відповідно до Постанови № 1178, підприємці можуть брати участь в онлайн-аукціонах з продажу лісу на офіційних електронних майданчиках. Використовуючи один із них, ви станете частиною відкритого ринку лісоматеріалів та зможете придбати державне та комунальне майно на прозорих умовах. 

Працюючи понад 4,5 роки, система Prozorro.Sale має такі результати: 70 тисяч публічних аукціонів, понад 33 тисячі учасників та 38 млрд. грн. доходу для бюджетів різних рівнів. Для додаткової інформації про продаж необробленої деревини підключайте Viber-бот та Telegram-бот.

Переглянути аукціони