Електронні майданчики Прозоро – обирайте свою платформу для держзакупівель

Майданчики Прозоро є одним із складників системи державних публічних закупівель. Вони взаємодіють із Центральною базою даних. Реєструючись на них, замовники оголошують тендер, а постачальники подають заявки на участь. Також ці дві сторони ведуть між собою діалог та оскаржують порушення.

На таких майданчиках знаходяться особисті кабінети учасників, а дані, які в них розміщуються, відображаються автоматично не тільки в системі Prozorro, а й на інших платформах, підключених до ЦБД, 

 Вибір онлайн-майданчика Прозоро для держзакупівель

Перед тим, як почати створювати чи брати участь в онлайн-закупівлях оберіть зручний для вас майданчик на офіційному сайті Прозорро.

Функціонування системи відбувається за принципом крос-доступу. Учасники тендерів проводять усі операції на одному з майданчиків, що підключені до ЦБД. Інформація про закупівлі відображається одночасно на всіх інших платформах. На процедуру відкритих торгів не впливає той факт, чи замовник і постачальник зареєстровані на одному майданчику чи на різних.

Перевагами такого методу є висока якість обслуговування і зниження ціни на необхідні для держави товари, послуги чи роботи. Завдяки великій кількості майданчиків Prozorro створюється здорова конкуренція на ринку та ліквідуються будь-які монополії.

 Яким чином працюють майданчики Прозорро та в чому полягають особливості закупівель

Майданчики можуть доєднатися до електронної системи Прозоро тільки у разі проходження спеціального тестування та отримання відповідного рівня акредитації. Їх існує чотири. 1-й і 3-й дозволяють електронним майданчикам Прозоро працювати із замовниками та проводити як допорогові, так і понадпорогові закупівлі, а 2-й і 4-й дають право на роботу із постачальниками. Пройшовши нескладну процедуру реєстрації на одній із платформ, ви матимете доступ до всіх державних тендерів України.

Постанова Кабміну «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель» визначає певні вимоги до торгових майданчиків Прозоро, серед яких діяльність відповідно до чинного українського законодавства, відсутність економічних санкцій, отримання права на користування платформою тощо. Вони є юридичними особами, що представляють відповідне державне підприємство.

Торговельні майданчики Прозоро зобов’язані:

  • забезпечувати своїм клієнтам безперешкодний доступ до державних тендерів, їх оголошення чи подачі заявки на участь;
  • перевіряти всю інформацію, що надається під час реєстрації, на достовірність;
  • фіксувати будь-які дії користувача системи та надавати відомості за потреби контролюючим органам;
  • захищати приватні дані учасників закупівель;
  • підтверджувати особу, що надає тендерну документацію, за допомогою КЕП.

Система електронних закупівель Прозоро та майданчики були створені у 2016 році з метою забезпечення чесності та відкритості проведення державних тендерів. За 4 роки її роботи вдалося суттєво зменшити вплив корупційної складової та гарантувати рівні умови для всіх учасників.

Сьогодні у системі Prozorro ви можете розмістити закупівлю в режимі онлайн та зручно і швидко обмінюватися інформацією та документами з потенційними постачальниками. А головне – це публічність, а отже, і контроль з боку громадськості.

Переглянути тендери