Торги лісопродукцією проходять на електронних майданчиках

Більше року тому набрала чинності Постанова Кабміну, яка переводить продаж великих партій лісопродукції у систему Prozorro.Sale. Завдяки електронним аукціонам придбати деревину можна цілком безпечно та за чесними правилами. 

Співпраця Держлісагентства, ДП «Прозорро.Продажі» та Міненергетики та захисту довкілля відкрила нові можливості для представників приватного бізнесу та лісових господарств України. Усе, що потрібно зробити для участі в онлайн-торгах лісом, – це зареєструватися на одному із 40 офіційних електронних майданчиків.

 Продаж лісопродукції сьогодні здійснюється за оновленою процедурою

Україна займає 9-те місце в Європі за площею лісів. Вони складають 16% від території країни. Лісопродукція ділиться на хвойну та листяну. Обидві широко використовуються у будівництві, різноманітній промисловості та сільському господарстві. На даний момент дохід від аукціонів з продажу лісу складає понад 1 млрд. грн.

Найчастіше в електронній системі Прозорро.Продажі реалізується сосна, дуб, ялина, бук, ялиця. Ця деревина легко піддається склеюванню, фарбуванню та покриванню лаком. Застосовується найчастіше у будівництві житлових будинків, виготовленні меблів, фанери тощо.

Із 01 лютого 2020 року у системі Прозорро.Продажі відбулося майже 29 тисяч публічних аукціонів з продажу різноманітної лісопродукції: круглих лісоматеріалів, деревини дров’яної промислового та непромислового використання. 

Успіх експериментального проекту спонукав українську владу до того, щоб оновити діючі механізми продажу лісу та повністю перевести його на електронні торги. Система Prozorro.Sale дозволить учасникам ринку брати участь у чесних змаганнях за вигідні лоти та купувати лісоматеріали за справедливими цінами. Вони залежать від породи деревини, її класу якості та сортименту.

 Лісопродукцію можна придбати у системі Прозорро.Продажі

Проведення прозорих онлайн-торгів протягом більш ніж 4 років дозволило державі отримати понад 37 млрд. грн. прибутку. Електронний модуль Прозорро.Продажі блокує діяльність корупціонерів та тіньових ринків, а також допомагає відслідковувати незаконні схеми.

Купуйте лісопродукцію без жодних махінацій на одному з офіційних майданчиків. Пройшовши нескладну процедуру реєстрації, ви отримаєте доступ до всіх лотів з необробленою деревиною в Україні. Шукайте потрібний вам лот за різними категоріями: регіон, замовник, діаметр, довжина, порода, склад, сортимент, клас якості і навіть рік заготівлі.

Після подачі заявки на участь в електронному аукціоні ви отримаєте посилання на сторінку електронного модуля у визначений час і зможете приєднатися до торгів. Акредитовані майданчики відповідають за своєчасне попередження клієнтів та за якість технічної підтримки.

Чесний ринок необробленої деревини розширюється та приваблює нових покупців без затрат на рекламу. І все це завдяки неупередженому та зручному механізму – електронній системі Прозорро.Продажі. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони