Купити сировину для лісопереробки на Прозорро.Продажі швидко та ефективно

Лісопереробна сировина на Прозорро.Продажі реалізується уже понад рік і є доволі популярним напрямком серед онлайн-аукціонів з продажу державних активів на спеціальних електронних майданчиках. До цього лісові господарства продавали лісоматеріали за прямими договорами, а в торговій системі розміщували лоти лише за власною ініціативою.

Ситуація змінилася у лютому минулого року, коли набрала чинності Постанова уряд № 1178. Відповідно до неї, великі українські лісгоспи в обов’язковому порядку виступають організаторами торгів на Прозорро.Продажі. Вони мають реалізувати кожного місяця не менше чверті заготовленої лісопродукції.

Реалізація лісопереробної сировини на Прозорро.Продажі

Потенційні покупці шукають лісопереробну сировину на Прозорро.Продажі через спеціальні електронні майданчики. Надходження лісової сировини відбувається завдяки плановим рубкам насаджень, наприклад, для санітарної чистки та належного формування лісу. 

Деревні ресурси поділяються на:

  • ділові лісоматеріали високого класу якості;
  • хлисти;
  • лісопродукцію для промислового чи непромислового використання;
  • дрова;
  • хмиз.

Більшу частину лотів у системі Prozorro.Sale складає саме натуральна ділова деревина. Хлистами називають стовбури, які попередньо очистили від гілок. Щодо технологічних матеріалів, то вони використовуються у промисловості, наприклад, для виготовлення стружки чи паливних брикетів. Хмиз (опалі гілки), а також дрова є джерелом для опалення приміщень.

До того, як був запроваджений у дію пілотний проект по продажу необробленої деревини, процедура її реалізації проходила за закритими дверима. Громадяни не могли дізнатися ні про обсяги проданого лісу, ні про його вартість. Покупці лісоматеріалів, зокрема деревообробні підприємства, укладали з лісгоспами контракти, які були не завжди їм вигідні. У результаті сформувалося близько 20% тіньового ринку деревини. Скоротити його вдалося завдяки електронним аукціонам на Прозорро.Продажі.

 Придбати лісопереробну сировину на Прозорро.Продажі за вигідною ціною

Продаж лісопереробної сировини на Прозорро, як і інших державних активів, проходить на офіційних акредитованих майданчиках. Зареєструвавшись на одному з них, ви зможете переглядати лоти та брати участь в аукціонах.

Завдяки електронним майданчикам, що підключені до модуля Prozorro.Sale, збільшується число потенційних покупців, а отже, і обсяги збуту, а також встановлюється справедлива ринкова ціна на необроблену деревину чи інші об’єкти. Окрім цього, вдається обмежити діяльність хабарників, ліквідувати «відкати» та «договорняки». Натомість усі учасники торгів лісом знаходяться в рівних умовах та створюють чесні конкурентні відносини на ринку. 

За час дії Постанови № 1178 було проведено понад 30 тисяч аукціонів з продажу деревини, у яких взяли участь майже 1,5 тисячі учасників. Дохід від них перевищив 1,3 млрд. грн. 

У спеціальних Telegram- та Viber-ботах ви можете слідкувати за появою нових лотів у системі Прозорро.Продажі.

Переглянути аукціони