Ціна на круглі лісоматеріали в Україні сьогодні

Лісоматеріали круглі та колоті у будь-якому місті України можна придбати зручно та вигідно на одному з майданчиків системи Prozorro.Sale. Така можливість для представників зеленого бізнесу існує в межах проекту, який розпочав свою роботу у лютому 2020 року. Запуск його пройшов з ініціативи Міненергетики і захисту довкілля та за підтримки ДП «Прозорро.Продажі».

Реалізація необробленої деревини в Україні потребувала реформування, унаслідок чого була ухвалена Постанова уряду № 1178. Вона дозволяє продаж великих обсягів лісу на електронних аукціонах.

Лісоматеріали круглі листяних порід можна придбати у системі Прозорро.Продажі

Купівля та продаж необробленої деревини працюють в прозорому онлайн-форматі лише рік. Але як він відбувався до цього, і чому стару процедуру довелося скасувати? До переходу на систему Прозорро.Продажі реалізація лісоматеріалів проходила за прямим підписанням договорів між продавцем та покупцем. Цей процес не контролювався, а отже, давав підстави для розвитку корупційних схем, у результаті чого сформувався чималий тіньовий ринок.

Представникам приватного бізнесу було зручно ігнорувати публічні торги та наповнювати власні кишені за кошт вдячних корупціонерів. Через те, що співпраця між двома сторонами проходила без посередників, інформація про обсяги проданої сировини та про ціни на круглі лісоматеріали не розголошувалась. Такі махінації приводили до того, що держава постійно втрачала значні суми.

Купуючи необроблену деревину через систему Прозорро.Продажі, ви допомагаєте мінімізувати махінації та хабарництво, а також значно скоротити частину тіньового ринку. Продаж лісу тепер відбувається за відкритою процедурою, без зловживань з боку зацікавлених осіб, що дозволяє покращити економічну ситуацію в Україні. Доступ до даних про торги та їх учасників мають тепер не тільки контролюючі органи, а й кожен громадянин.

Дотримуючись нових правил, лісгоспи виставляють щомісяця на продаж не менше чверті сировини. У лоти формується деревина одного сорту в обсягах не менше 150 куб. м. або за ціною від 200 000 грн. Але у Закарпатській області на електронні аукціони виставляють уже всі лісоматеріали у будь-яких об’ємах. Про це був підписаний меморандум із ДП «Прозорро.Продажі». Такий розвиток подій незабаром чекає і на решту регіонів України.

 Лісоматеріали круглі хвойних порід на електронних аукціонах

У 2016 році розпочала свою роботу електронна система Prozorro.Sale, де проходять аукціони з продажу державного і комунального майна з метою налагодження відкритого функціонування та розвитку різноманітних ринків. Вона була визнана найуспішнішим проектом для боротьби з корупцією та налагодження державної економіки.

Купуючи круглі лісоматеріали хвойних порід (сосна, кедр, ялина, модрина) або ж листяних (вільха, дуб, ясен, тополя) на офіційних майданчиках, ви не тільки отримуєте сировину за вигідною ціною, а й стаєте учасником одного з найперспективніших ринків. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони