Продаж лісу на Прозоро – придбати деревину вигідно та зручно

Реалізуючи ліс на Прозоро.Продажі, підприємці користуються процедурою електронного аукціону. Завдяки таким торгам угода між ними є повністю безпечною, що в подальшому попередить виникнення неприємних ситуацій. Від початку до кінця процес продажу супроводжують спеціальні акредитовані майданчики. Саме на них реєструються учасники та відбуваються торги. 

Ліс на Прозоро.Продажі – особливості реалізації

У системі Prozorro.Sale продаж необробленої деревини почався не так давно, але лісові господарства України уже мають значні доходи від аукціонів. Це підтверджує ефективність та перспективність напрямку. 

Постанова № 1178 дозволяє торги лісоматеріали на електронних майданчиках у великих обсягах (від 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн) з 01 лютого 2020 року. З цього дня представники вітчизняних лісгоспів та деревообробних компаній почали укладати між собою дійсно прозорі договори.

Що спонукало владу прийняти дану реформу? До цього реалізація лісопродукції проходила за прямими угодами, через що покупці стикалися з переплатами, а на ринку поширювалися тіньові схеми. Прозорість допомогли налагодити електронні аукціони у системі Прозорро.Продажі. Через те, що великі лісгоспи тепер обов’язково проводять торги в онлайн-форматі, вдалося значно мінімізувати корупцію у лісовій галузі.

Різноманітне державне і комунальне майно продається уже майже 5 років за спрощеною процедурою, яка покращує організаторам пошук потенційних покупців і зменшує витрати на рекламну кампанію. Усе це завдяки сучасному електронному модулю Прозорро.Продажі. 

Він забезпечує відкритість усієї інформації та її доступність для кожного. Дискримінація учасників, порушення законодавства, махінації – це все контролюється та ліквідується відповідними органами. Тобто аукціони проходять не тільки ефективно, а й на рівних умовах.

Ліс через Прозоро.Продажі на відкритих торгах може придбати кожен охочий. Для цього потрібно лише зареєструватися в системі за допомогою одного з офіційних майданчиків. В одному лоті поки що може знаходитися деревини на суму від 200 тис. грн. або не менше 150 куб. м. 

Однак уряд наразі працює над зняттям цих обмежень і залученням всіх лісгоспів до роботи на електронних майданчиках. Сьогодні лише одна область (Закарпатська) перейшла до вільного продажу всієї лісопродукції, згідно із Меморандумом, що був укладений у вересні 2020 року між представниками тамтешньої влади та ДП «Прозорро.Продажі».

Продаж лісу на Прозоро – як взяти участь в аукціоні

Для того, щоб взяти участь в аукціоні по лісу на Прозоро.Продажі, потрібно спочатку стати клієнтом одного з акредитованих майданчиків, підключених до ЦБД. Далі ви отримаєте доступ до лотів з необробленою деревиною від лісгоспів України, які зобов’язані щомісячно реалізувати на електронних торгах не менше 25% сировини.

Першими дізнатися про появу нових аукціонів та відсортувати їх за категоріями допоможуть зручні Viber- та Telegram-бот.


Переглянути аукціони