Землю сільгосппризначення купити можна на онлайн-торгах

Сільськогосподарські угіддя в усі часи були надзвичайно важливим компонентом української економіки. Однак останні 30 років вони досить серйозно деградували, причиною чого стала дія мораторію на аграрні землі. Через неможливість продажу ділянки в основному здавалися в оренду місцевим фермерам, які не були зацікавлені в інтенсивному розвитку сільського господарства та намагалися “витягти” максимум з угіддя.

Однак минулого року набув чинності закон, що скасовує мораторій на обіг аграрних земель. Це означає, що вже зараз будь-який інвестор може купити землю сільгосппризначення. Для цього достатньо зареєструватися на будь-якому з майданчиків системи Прозорро.Продажі.

Як вигідно купити землю сільгосппризначення в Україні

Розвиток сільського господарства прямо залежить від стану ринку землі. Враховуючи те, що з моменту здобуття незалежності до середини минулого року в Україні взагалі були відсутні механізми відчуження угідь, розраховувати на інтенсивний розвиток агросфери було неможливо. Однак дія мораторію мала негативні наслідки не лише для с/г, а й інших суміжних галузей.

Саме тому чинна влада почала кардинально вирішувати наявну проблему. Задля скасування дії мораторію було ухвалено Закон №552-ix, який набув чинності 01 липня 2021 року. Згідно з цим нормативно-правовим документом, купити землю сільськогосподарського призначення в Україні можна на електронних торгах, що проходять через систему Прозорро.Продажі. Проте варто зазначити, що реалізації підлягають виключно приватні наділи (паї). Щодо державних та комунальних ділянок, то вони залишаються під забороною продажу.

Однак суспільство досить обережно зустріло рішення про дозвіл на відчуження сільськогосподарської землі. Основні побоювання громадян стосувалися монополізації відповідного ринку. Проте розробники законопроекту передбачили такий сценарій. Саме тому було прийнято рішення про поетапне проведення реформи:

  • сьогодні купити землі сільгосппризначення можуть виключно фізичні особи, що є громадянами України. Гранична межа на власність – 100 га;
  • з 01 січня 2024 року повноцінними учасниками ринку стануть юридичні особи, які створені в Україні та власниками яких є українці. Щоправда, гранична межа на власність для представників приватного бізнесу буде значно вищою та становитиме 10 000 га.

Купити землю сільгосппризначення в Україні можна через Прозорро.Продажі

Традиційний формат “закритих аукціонів” вже давно показав свою неефективність в сучасних умовах масової діджиталізації. Тому й не дивно, що в Україні відбувся перехід до більш сучасних електронних торгів, які дозволяють потенційним продавцям та покупцям буквально у “два кліки” оформлювати договір.

Сьогодні інвестори отримали право купити землю сільгосппризначення через спеціальні майданчики системи Прозорро.Продажі в онлайн-режимі. Все це значно спрощує процедуру проведення торгів, а відповідно клієнтська база аукціонів автоматично зростає. Загалом же для участі в аукціоні вам потрібен стабільний інтернет та комп’ютер.

Зараз купити землю сільськогосподарського призначення досить просто. Зареєструйтеся на будь-якому з майданчиків системи Прозорро.Продажі (доступно понад 40 таких платформ). За допомогою фільтрів оберіть найцікавіший лот, подайте заявку на участь, надайте адміністраторам необхідні документи та зробіть власну цінову пропозицію. Далі система автоматично обере переможця.

Також ми рекомендуємо налаштувати спеціальні земельні боти в Телеграм та Вайбер, що допоможе вам отримувати швидкі сповіщення про нові торги.

Переглянути аукціони