Купити землю під сільське господарство – аукціони вже доступні для фізосіб

З 01 липня 2021 року запрацював земельний ринок, однак поки що лише для фізичних осіб. Юридичні особи зможуть купити сільгоспземлі лише з січня 2024 року. Такі умови прописані в Законі № 552-ІХ, який був ухвалений ще в березні 2020 року. 

Найоптимальнішим способом для участі в земельних торгах стануть аукціони системи Прозорро.Продажі. Долучитися до них можна через спеціальні майданчики, яких наразі налічується близько сорока. Вам потрібна реєстрація лише на одному з них. 

 Купити землю під сільське господарство – перші аукціони вже пройшли

До земель сільськогосподарського призначення зараховують угіддя надані для

  • виробництва агропродукції;
  • здійснення науково-дослідної та навчальної діяльності у руслі фермерського господарства;
  • розміщення виробничої інфраструктури.

Серед таких територій зустрічаються багаторічні насадження, сіножаті, рілля, господарські шляхи, пасовища, полезахисні смуги лісу.

Наразі відбувається продаж лише приватних аграрних угідь, державні та комунальні ділянки можна лише орендувати. Найкращим варіантом, щоб купити сільгоспземлю, є аукціони в системі Прозорро.Продажі. Перші подібні торги були оголошені в жовтні 2021 року. 

Якщо ви бажаєте придбати ділянку несільськогосподарського призначення, то така можливість також є на спеціальних електронних майданчиках. Це можуть бути приватні активи або ж державні та комунальні землі, де організаторами виступають міські, селищні та сільські ради або ФДМ. У такому разі ділянки реалізуються виключно на електронних аукціонах системи Prozorro.Sale. Вони гарантують вам чесність торгів та об’єктивність визначення переможця завдяки своїй публічності.

Як купити сільгоспземлю на аукціонах системи Прозорро.Продажі

Долучитися до земельного ринку як продавець чи покупець ви зможете після реєстрації на одному з офіційних майданчиків Prozorro.Sale. Реалізація паїв тут відбувається за зручною процедурою аукціону, слідкувати за ходом якого може кожен громадянин. 

Ви можете вигідно купити землю під сільське господарство чи забудову для власного бізнесу. Завдяки Закону про відкриття ринку громадяни отримали право на вільну реалізацію та купівлю ділянок. Однак до 2024 року це стосується лише фізичних осіб. Далі інвесторами зможуть стати і приватні компанії. Для перших допустима норма до 100 га в одні руки, а для юридичних осіб – до 10 000 га.

Також уже зараз на майданчиках Прозорро.Продажі ви можете орендувати землі для будь-якого цільового призначення, зокрема ділянки державної та комунальної власності. Якщо у вас виникли труднощі з подачею цінової пропозиції чи оформленням документів, звертайтеся до персональних менеджерів. Вони були закріплені за вами під час реєстрації на майданчику і можуть надати вам повний супровід під час торгів у разі потреби.

Дізнатися про появу нових лотів з продажу землі можна, налаштувавши моментальні сповіщення. Для цього вам потрібно підключитися до спеціальних земельних ботів у Telegram або Viber. Купуйте сільгоспземлі на чесних та прозорих торгах!

Переглянути аукціони