Ліс-кругляк від виробника у Київській області на електронних аукціонах

На майданчиках системи Прозорро.Продажі можна купити ліс-кругляк у Київській області чи в іншому регіоні України. Дана процедура регулюється Постановою № 1178 про продаж необробленої деревини в онлайн-форматі, що була ухвалена ще у 2019 році. Хоча електронні аукціони стартували лише у лютому минулого року, однак вони вже принесли значні доходи для лісових господарств.

Оновлений процес реалізації лісу був запущений з метою формування прозорого механізму заготівлі сировини та її продажу вітчизняними підприємствами.

 Ліс-кругляк пиловник у Київській області можна придбати за прозорою процедурою

Реформування лісової галузі передбачає щомісячний продаж не менше чверті заготовленої деревини великими лісовими господарствами. Лише у разі подальшого використання лісоматеріалів для потреб національної армії, будівництва чи опалення державних установ або для надзвичайних ситуацій вони не реалізуються на Прозорро.Продажі.

Тіньовий ринок деревини провокував велику кількість дискусій довкола використання лісопродукції та її розподілу. Процедура продажу лісових ресурсів, яка діяла до лютого 2020 року, потребувала рішучих змін. Громадськість була стурбована незаконною вирубкою лісу та його непрозорою реалізацією. 

Влада ухвалила рішення, що торги деревиною мають бути публічними та економічно вигідними не тільки для представників зеленого бізнесу, а й для держави.

Відтак у системі Прозорро.Продажі можна купити ліс-кругляк у Київській області у Кагарлику чи іншому місті, а також у будь-якому іншому регіоні України.

 Ліс-кругляк від виробника у Київській області реалізується у системі Прозорро.Продажі

Продаж лісу-кругляка та сухостою в Київській області та по всій Україні на онлайн-аукціонах стало інноваційним рішенням. Завдяки йому збільшилася ефективність реалізації деревини та утворився прозорий ринок.

Електронна система Прозорро.Продажі дозволяє:

  • отримати доступ до всіх торгів, що проходять на акредитованих майданчиках;
  • створити конкурентні відносини між деревообробними підприємствами;
  • ліквідувати бюрократію, махінації та «договорняки»;
  • розширити ринок необробленої деревини та сформувати регулярні надходження до Держбюджету.

На всій території України, окрім Закарпаття, наразі існують певні обмеження щодо обсягів реалізації лісоматеріалів. Лот має бути об’ємом не менше 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн. Натомість Закарпатська область підписала із ДП «Прозорро.Продажі» меморандум про стовідсотковий продаж деревини на електронних аукціонах. Така ситуація скоро чекає і на інші регіони, що позитивно вплине на розвиток лісової галузі.

За рік дії Постанови уряду № 1178 проведено понад 26 тисяч успішних торгів лісом, завдяки яким збільшилися доходи лісгоспів. За цей час вони отримали 888,7 млн. грн., що ще раз демонструє переваги переходу цього напряму у систему Прозорро.Продажі.

Купуйте ліс-кругляк в Київській області за ціною, що відповідає ринковій, на відкритих торгах, зареєструвавшись на одному з електронних майданчиків. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони