Ліс-кругляк у Києві продається на прозорих онлайн-аукціонах

Постанова № 1178 про продаж деревини на електронних аукціонах вступила в дію рік тому. Відповідно до неї, можна купити ліс-кругляк у Києві чи інших містах України у системі Прозорро.Продажі.

Реформа була ініційована Міністерством енергетики і захисту довкілля з метою моніторингу ринку деревини та налагодження його функціонування. Наразі він доступний для ще ширшого кола потенційних покупців та став відкритим для громадськості.

Ліс-кругляк у Києві можна купити на аукціонах Прозорро.Продажі

Головними проблемами, з якими зіткнулася влада у лісовій галузі, стали незаконна вирубка деревини та корупція, що сформувала тіньовий ринок. Для боротьби з цими негативними явищами були обрані ефективні засоби такі, як система обліку лісоматеріалів та публічні аукціони на Prozorro.Sale. Ці нововведення стартували з подачі Держлісагентства, Офісу ефективного регулювання та ДП «Прозорро.Продажі».

До лютого 2020 року лісові господарства та деревообробні компанії здійснювали процедуру купівлі-продажу за прямими договорами. Це провокувало збільшення кількості корупційних махінацій через те, що інформація про вартість і обсяги проданого лісу була прихована. У результаті під час торгів перевага віддавалася «своїм» представникам в замін на пристойні суми.

Тепер же ситуація змінилася завдяки електронній системі Прозорро.Продажі та публічним аукціонам, за ходом яких може стежити будь-хто, контролюючи результат торгів. Продаючи деревину за старою процедурою, українські лісгоспи щорічно втрачали мільйони гривень доходу. 

Натомість реалізація необробленої деревини у системі Прозорро.Продажі дозволяє лісозаготівельним підприємствам покращити своє фінансове становище та зробити вклад в розвиток галузі. Тож купити чи продати ліс-кругляк у Києві чи на решті території України на публічних торгах – це велика вигода.

 Вартість куба лісу-кругляка в Києві та по Україні

Незаконна робота 12 тисяч українських лісопилок призвела до втрати державою 200 млн. грн. щорічно. Виходом з тіньового ринку став початок продажів необробленої деревини у системі Prozorro.Sale. Електронні аукціони – це не тільки зручний, а й неупереджений спосіб реалізації державних і комунальних об’єктів. Завдяки йому лісова галузь отримала за рік 872 млн. грн. доходу.

Більш ніж 4 роки тому система ДП «Прозорро.Продажі» запустила свою роботу, ліквідуючи непрозорі схеми та корупцію. Завдяки такому сучасному модулю Держбюджет отримав дохід у розмірі 35 млрд. грн.

Поки що необроблена деревина на електронних торгах продається тільки у обсягах від 150 м³ або за ціною від 200 тис. грн. Але скоро усі лісоматеріали України будуть реалізуватися у системі Прозорро.Продажі. Такий формат уже функціонує у Закарпатській області, що є лідером державної лісової галузі.

До участі в онлайн-аукціонах допускаються всі охочі, потрібно лише зареєструватися на одному з офіційних майданчиків. Купуйте ліс-кругляк у Києві за ціною від 600 грн. за куб. м. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони