Ціна за куб кругляка сосни у системі Прозорро.Продажі

Купити кругляк сосни чи іншої деревини всі охочі можуть на електронних аукціонах Прозорро.Продажі, зареєструвавшись попередньо на одному з офіційних майданчиків. Постанова Кабміну № 1178 рік тому стала основою для старту експериментального проекту, що передбачає оновлену процедуру продажу деревини. Тепер великі лісгоспи реалізують партії лісоматеріалів від 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн. на публічних онлайн-торгах.

Продам ліс-кругляк сосни на аукціонах у системі Прозорро.Продажі

Електронні торги деревиною у системі Прозорро.Продажі стали одними з найприбутковіших. Це хоч і новий напрямок, але доволі перспективний. Раніше лісозаготівельна галузь кишіла корупційними махінаціями та «договорняками». Такі умови провокувала процедура укладання прямих договорів, яку не можливо було контролювати. 

Через те, що лісозаготівельні та деревообробні організації домовлялись напряму щодо продажу сировини, її обсяги та вартість були приховані для громадськості. Наприклад, певні особи за винагороду могли купити ліс-кругляк сосни за значно нижчою ціною порівняно з ринковою. Окрім того, не проводились перевірки вирубки та заготівлі лісоматеріалів, адже вони не фіксувалися в електронному обліку.

Продаж лісопродукції – відносно новий напрямок у системі Прозорро.Продажі, який працює лише рік, але проявив себе як прибутковий та перспективний. На офіційних електронних майданчиках помітне зростання попиту на необроблену деревину. На сьогодні дохід для українських лісгоспів складає понад 927 млн. грн.

Загалом за 4 роки на Prozorro.Sale у різних напрямках від малої приватизації до оренди заводів Укрспирту було проведено 354 тисячі онлайн-торгів. А прибуток до Держбюджету від них дорівнює 35 млрд. грн. та зростає з кожним днем.

Кожного місяця лісові господарства України повинні реалізувати не менше чверті заготовленого лісу. Поки що реалізація необробленої деревини проходить з деякими обмеженнями: лоти, що виставляються на аукціони у системі Прозорро.Продажі, мають дорівнювати обсягу 150 куб. м. і більше або зі стартовою вартістю 200 000 грн. 

Однак найближчим часом представники зеленого бізнесу чекають на зміну умов продажів та переведення всіх лісоматеріалів на електронні торги. Такі зміни уже діють у Закарпатській області.

Ціна за куб кругляка сосни в Україні на онлайн-аукціонах

Кожен громадянин України, а також вітчизняні та іноземні підприємства мають право на участь у торгах необробленою деревиною. Для цього їм потрібно лише пройти реєстрацію на одному з акредитованих майданчиків та вчасно подати квитанції про сплату внесків.

У системі Прозорро.Продажі ви знайдете найрізноманітніші лоти з лісом-кругляком. Обирайте потрібну вам породу, діаметр, довжину, клас якості та сортимент або регулюйте пошук за іншими параметрами.

Ціна лісу-кругляка сосни коливається від 420 до 1800 грн. за куб. м. Дешевшою буде сировина для промислового використання. Окрім звичайної, ви можете придбати гірську, кримську, чорну та веймутову сосну. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони