Купівля с/г землі через аукціон на майданчику Прозорро.Продажі

З 01 липня 2021 р. продаж та купівля землі на аукціоні Прозоро.Продажі стає доступною кожному українцю. Більше року тому Президент України В. Зеленський оголосив запуск земельних торгів – 20-річний мораторій було скасовано підписанням закону «Про обіг угідь сільськогосподарського призначення».

Разом з правом купівлі землі через аукціон, що проходитиме у зручному електронному форматі, українці здобули дещо більше. У 2018 році Європейським судом з прав людини було винесене рішення про визнання діючого в Україні мораторію порушенням законного права громадян вільно розпоряджатися своєю власністю. До того ж, наша держава нарешті вийшла з «престижного» переліку країн, де досі діє заборона реалізації земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Серед них Північна Корея, КНДР, Куба та Венесуела.

Купівля землі через аукціон Прозорро.Продажі

Земля – це найцінніший ресурс, яким ми володіємо. Цим сакральним відношенням українців до рідних чорноземів влада вміло маніпулювала довгі роки. Людей залякували міфічним захопленням ринку землі олігархами, американцями або китайцями. Однак насправді регулярне продовження мораторію мало чимало негативних наслідків:

  • стримування української економіки – за приблизними оцінками тільки за перший рік відкритого продажу і купівлі землі на аукціоні онлайн ВВП країни зросте на 0,5-1%;
  • функціонування нелегального, тіньового ринку – намагаючись отримати хоч якийсь прибуток, власники паїв реалізовували їх під виглядом довгострокової оренди. Відповідальні чиновники за хабарі незаконно віддавали найкращі угіддя, що належали державі або перебували у комунальній власності;
  • великі компанії в процесі зміни форми власності, консолідації або поділу ресурсів стикалися з відсутністю прозорих механізмів передачі земельних ділянок. Труднощі з’являються під час переоформлення договорів оренди і суборенди, продажу корпоративних прав юридичних осіб або купівлі цілого підприємства як єдиного майнового комплексу. Кожна з цих процедур виявлялася технічно і матеріально затратною та несла з собою ряд ризиків втратити власні угіддя або заявлені права на них.

Та завдяки новому законодавству купівля землі на аукціоні Прозоро.Продажі відбуватиметься значно простіше – як для фізичних, так і для юридичних осіб. Останні почнуть приймати участь у торгах з 01 січня 2024 р.

Купівля с/г землі на аукціоні в електронній системі Prozorro.Sale

Електронні торги угіддями сільгосппризначення, взяти участь у яких всі бажаючі можуть на майданчиках Прозоро.Продажі, суттєво відрізняються від звичайних аукціонів. Інформацію про учасників та переможців, площу ділянок і їх кінцеву вартість можуть вивчити усі бажаючі, так само як і спостерігати за перебігом аукціону в режимі онлайн. Ставки робляться анонімно, тож домовитися з іншими учасниками не вийде, як не намагайся.

Пройшовши процедуру реєстрації на одному з 40 акредитованих майданчиків, ви отримаєте доступ до спеціального функціоналу, необхідного для купівлі землі через аукціон Prozorro.Sale. Персональний менеджер надасть необхідну інформаційну та юридичну підтримку і допоможе розробити успішну стратегію ведення торгів. Підпишіться на зручний Viber- та Telegram-бот – вчасно отримуйте нагадування про проведення чергових аукціонів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Переглянути аукціони