Як купувати арештоване майно на майданчиках системи Прозоро.Продажі 

Продаж та купівля арештованого майна з вересня 2020 року проходить у системі Прозорро.Продажі. До нього зараховують об’єкти, що були вилучені у боржників та підлягають примусовій реалізації.

Але довгий час чимала кількість потенційних покупців не мала доступу до цих активів. Завдяки Prozorro.Sale перспективність напрямку зросла, і на електронних майданчиках відбувається активний продаж арештованого майна, спричинений демонополізацією ринку. 

Як купувати арештоване майно за новою процедурою

Єдина електронна система, де раніше проходили процедури продажу та купівлі арештованого майна, остаточно погрузла у корупційних махінаціях. Через це владою було прийнято рішення про перехід торгів на Прозорро.Продажі. Вона створює чесні та доступні умови для проведення торгів конфіскованими об’єктами. Долучитися до них може кожен охочий, а завдяки здоровій конкуренції, яку створюють електронні майданчики, буде формуватися ринкова ціна на товари.

Унаслідок публічності та незаангажованості система Prozorro.Sale користується довірою представників приватного бізнесу. Відкриті аукціони з продажу державних активів, зокрема і арештованого майна, проходять на незалежних електронних майданчиках. Така процедура користується популярністю серед потенційних покупців через простий та прозорий алгоритм.

Також наразі Нацагентство з розшуку та управління активами займається розробкою Єдиного реєстру арештованого майна з метою його подальшої вільної реалізації.

Загальна вартість конфіскованих активів дорівнює приблизно 3,5 млрд. грн. Зазвичай до них зараховують нерухомість, транспорт та інші цінні об’єкти. Саме тому важливо забезпечити функціонування прозорого ринку арештованого майна в Україні. Серед регіонів, які лідирують по кількості вилучених об’єктів, перебувають Київщина, Харківщина та Одещина. 

 Купівля арештованого майна на торгах у системі Прозорро.Продажі

Офіційні майданчики електронної системи Прозорро.Продажі забезпечують відкриту реалізацію арештованого майна та створення чесної конкуренції між учасниками торгів, а також рівні умови для них. Завдяки тому, що онлайн-аукціони проходять публічно, інформація про лот та про переможця завжди доступна для контролюючих органів, а також для громадськості.

Купівля арештованого майна у системі Прозорро.Продажі створить сприятливі умови для розвитку напрямку, а також ліквідує незаконні махінації та тіньовий ринок. Таку діяльність підтримують не тільки вітчизняні, а й міжнародні антикорупційні організації. 

Водночас електронний формат торгів збільшує кількість потенційних покупців та скорочує витрати на рекламу. А проста та зручна процедура онлайн-аукціону дозволяє отримати бажаний лот незалежно від місця розташування учасника. Додаткові сервіси на майданчиках допомагають відслідковувати появу нових товарів у системі. 

Тож купуйте арештоване майно на торгах Prozorro.Sale та долучайтеся до чесного ринку. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони