Ринок землі та коли в Україні буде перший

аукціон з продажу с/г угідь

На думку експертів, ми зможемо зрівнятися у темпах розвитку агропромислового комплексу з країнами Заходу лише тоді, коли в Україні буде ринок землі. Адже держави з високорозвиненою економікою давно відмовилися від заборони продажу сільськогосподарських угідь. Наразі список країн, у яких відсутній ринок землі с/г призначення, складається з Венесуели, КНДР, Куби та Білорусі. І той факт, що Україна на зовнішньополітичній арені нарешті перестане асоціюватися з відсталим «третім світом», суттєво покращить наш імідж в очах світової спільноти.

Коли в Україні буде ринок землі та її продаж на аукціонах Prozorro.Sale

У поточному 2021 році ми нарешті дочекаємося моменту, коли в Україні буде ринок землі. Цей процес проходитиме за досить консервативним сценарієм, який передбачає пом’якшуючий перехідний етап. Під кінець третього десятиліття незалежності наша держава впритул наблизилася до фінішу глобальної земельної реформи.

Як повідомив на форумі «Україна 30» Міністр аграрної політики Роман Лещенко, нинішній уряд ставить на меті завершити довготривалу реорганізацію економічних і правових відносин у сфері володіння та користування землею сільськогосподарського призначення. Відповідаючи на питання «Коли ж в Україні буде ринок землі?», він розповів, що з 01 липня 2021 р. влада має намір нарешті дати старт нормальним, цивілізованим земельним відносинам та назавжди покинути цей непрестижний «віп-клуб».

Та все ж попереду лишається ряд невирішених питань: завершення процесу децентралізації, передача сільськогосподарських угідь місцевим громадам та надання їм реальних, а не паперових повноважень. До цього додається проблема прозорості та законності продажу ділянок с/г призначення. Однак вирішити останню допоможуть електронні аукціони Прозоро.Продажі.

Створений у 2016 році високотехнологічний стартап допомагає Україні крок за кроком руйнувати численні корупційні схеми. На акредитованих майданчиках різноманітні державні, комунальні та приватні активи реалізуються публічно, без звичних договорняків і хабарів у конвертах. А одержані кошти одразу надходять до бюджетів різних рівнів, оминаючи кишені безпринципних високопосадовців. Тож коли в Україні буде ринок землі, доцільно проводити її продаж саме через електронну систему Prozorro.Sale.

Ринок землі та коли в Україні дозволять реалізацію аграрних угідь на електронних майданчиках Prozorro.Sale

Вирішуючи питання, коли в Україні буде ринок землі, уряд перейшов до розгляду оновленого законопроекту, який передбачає реалізацію ділянок с/г призначення на електронних аукціонах. Цей документ також дозволяє здавати в оренду сільгосп угіддя, що перебувають у державній чи комунальній власності. Водночас власники паїв зможуть продавати свої активи цілком прозоро та за конкурентними цінами.

Та купити підходящу ділянку ви можете навіть не чекаючи моменту, коли в Україні буде ринок землі. Вже зараз на майданчиках Прозорро.Продажі її успішно реалізовують в межах проекту з продажу майна збанкрутілих банків. Пройшовши нескладну процедуру реєстрації, ви отримаєте доступ до актуальних аукціонів з реалізації земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони