Інструкція по роботі в системі Прозоро – як новачку взяти участь у тендері

Якщо ви тільки починаєте знайомство з системою електронних закупівель, наша інструкція Прозоро допоможе розібратися з усіма нюансами її роботи. Для чого потрібні електронні майданчики, як обрати прибутковий тендер та правильно подати пропозицію – відповіді на всі ці запитання ви знайдете на сайті megasale.com.ua.

Інструкція по роботі в системі Прозоро для початківців

Принципова відмінність електронної системи Prozorro – уся інформація по закупівлях відкрита широкому загалу. Тепер високопосадовці не можуть збагачуватися на державних тендерах та дерибанити кошти платників податків. Водночас представники бізнесу отримують чудову можливість знайти нових клієнтів.

Оголошення закупівлі на Прозоро за інструкцією сьогодні є обов’язковим для усіх органів влади, а також державних і комунальних підприємств. Постачальникам же для того, щоб подати свої пропозиції, спочатку потрібно пройти процедуру реєстрації на одному зі спеціальних електронних майданчиків. На сьогоднішній день з системою електронних закупівель Прозорро офіційно співпрацюють більше 40 таких платформ.

Новачків скоріш за все цікавитиме питання «Чи потрібно встановлювати спеціальну програму для Прозоро, а інструкцію для неї шукати в інтернеті?» Взяти участь у тендері, ставити питання замовнику, публікувати власні пропозиції, подавати вимоги – усе це ви зможете робити через інтернет-браузер. Достатньо лише обрати електронний майданчик та пройти нескладну процедуру реєстрації.

Загалом принцип роботи кожного такого онлайн-сервісу однаковий. Інформація, що публікується в особистому кабінеті, автоматично відображається також на офіційному сайті prozorro.gov.ua та інших майданчиках, підключених до системи. Варто звернути увагу на рівні акредитації обраного сервісу: 1 і 3 надають можливість обслуговувати замовників, 2 і 4 – постачальників.

Серед відмінностей – візуальне оформлення, зручність розташування рядків і кнопок, наявність спливаючих підказок. Більш детальну консультацію стосовно інструкції по держзакупівлям на Прозоро вам проведуть працівники обраного майданчика. Це ще один важливий фактор, який має впливати на його вибір. Реєструючись на платформі з бездоганною репутацією, ви отримаєте якісне обслуговування, а також відмінний технічний, юридичний та інформаційний супровід.

Покрокова інструкція для роботи в Прозоро

Незалежно від того, виступаєте ви замовником чи постачальником, згідно інструкції Prozorro, першим кроком стане реєстрація в системі. Для цього потрібно зайти на головну сторінку обраного майданчика та вписати необхідну інформацію у поля реєстраційної форми. За правилами загальноприйнятої інструкції по роботі з Прозорро, необхідно вказати наступні дані:

  1. Коротка назва підприємства.
  2. Код ЄДРПОУ.
  3. Поштова адреса.
  4. Номер телефону.
  5. Електронна пошта.

Після вказаних дій з майданчиком підписується договір. У разі необхідності рахунок учасника держзакупівель поповнюється з розрахункового рахунку підприємства. Зазвичай реєстрація на майданчику є повністю безкоштовною або коштує символічну суму. Доступ до тендерів Прозоро за інструкцією ви одержуєте тільки після укладення договору.

Також ви маєте змогу підписатися на електронну розсилку актуальних закупівель. Наприклад, отримувати щодня від майданчика тематичні вибірки з тендерами по придбанню меблів, канцтоварів, продуктів харчування, автомобілів, промислового обладнання. Більшість сервісів формують їх, використовуючи код ДК 021:2015. Однак це також може бути регіон, початковий бюджет або номер в Єдиному реєстрі підприємств і організацій України. Якщо наявні параметри вас не влаштовують – зверніться у службу підтримки вашого майданчика. Скоріше за все додаткові фільтри пошуку виправлять ситуацію.

Сподіваємося, що наведена інструкція по Прозорро зробить для вас світ публічних закупівель більш зрозумілим та доступним. Реєструйтеся на одному із запропонованих електронних майданчиків, подавайте власні цінові пропозиції та перемагайте!

Переглянути тендери