Голосування за земельний ринок – підписання Закону про продаж аграрних угідь

Закон № 2178-10 став наслідком голосування за ринок землі. Уже найближчим часом стане доступна реалізація земель сільськогосподарського призначення. Реформи передбачають старт продажів аграрних угідь у липні цього року для фізичних, а з 2024 року і для юридичних осіб.

Голосування за ринок землі закінчилося прийняттям Закону № 2178-10

Світовий ринок не може існувати без української агропродукції, адже наша держава є одним з найбільших її експортерів. Найбільшу частку посівних площ (56%) займають зернові культури, зокрема озима пшениця. Майже всі регіони країни займаються її вирощуванням, але найбільше вона зосереджена у степовій та лісостеповій зонах.

Україна також має першість за площею аграрних угідь, що сприяє розростанню рослинництва і тваринництва. Сільськогосподарські культури, якими представлений помірний кліматичний пояс, дозволяють розвивати скотарство.

Механізм продажу земельних ділянок довгий час не відзначався чесністю та відкритістю. Окрім цього, українських землевласників турбувало те, що всі роки незалежності вони не могли вільно розпоряджатися своїми наділами. Ситуація змінилася у березні минулого року, коли відбулося голосування за ринок землі.

Однак прийняття Закону про продаж аграрних угідь – це лише початок роботи над створенням чесних земельних відносин. Продавати с/г ділянки на рівних умовах для всіх учасників ринку допоможе електронна система Прозорро.Продажі. За допомогою публічних аукціонів створюється неупереджений механізм реалізації державного майна.

Продаючи землі сільгосппризначення, землевласники мають можливість не тільки розширити свій бізнес, а й брати кредити в банку під заставу власних ділянок. Стратегічний український ресурс вдасться використати більш продуктивно, ліквідувавши корупційний фактор та позбувшись недобросовісних підприємців, які орендують наділи за малу плату.

 Голосування за земельний ринок та подальша реалізація аграрних угідь

Чим голосування за ринок землі вигідне для державної економіки? За заявою Мінагрополітики, скасування мораторію на продаж ділянок с/г призначення додасть до бюджету країни від 700 млн. до 1,5 млрд. доларів США в рік. Однак можна ще збільшити прибуток, створивши нормативно-правову базу, що регулюватиме новий ринок, та відкритий реєстр аграрних угідь. Чесної реалізації с/г землі можна досягти на сучасних прозорих онлайн-аукціонах.

Електронна система Прозорро.Продажі, створена у 2016 році, є повністю автоматизованою та відкритою для громадськості. За цей час відбулися позитивні зрушення у сфері держекономіки. Електронні торги у різних напрямках, які проходять на спеціальних майданчиках, поповнили бюджети різних рівнів на суму понад 36 млрд. грн. Ця цифра стрімко зростає з кожним днем.

Процедурою публічного онлайн-аукціону користуються ФОПи, представники приватного бізнесу та державні організації. Придбати різноманітне майно можете і ви, зареєструвавшись у системі Прозорро.Продажі за допомогою одного з акредитованих майданчиків. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони