Ринок землі і формування в Україні сфери купівлі-продажу сільгосп ділянок

Після скасування двадцятирічного мораторію формування ринку землі в Україні розпочнеться в прискореному темпі. Адже вже з 01 липня 2021 р. в нашій державі стартує офіційний продаж аграрних угідь. На перший час влада передбачає певні обмеження, однак це зовсім не завадить становленню повноцінного ринку землі.

Головні аспекти формування ринку землі в Україні

На сьогоднішній день тема відкритого продажу сільгосп угідь та формування ринку землі в Україні неодмінно викликає бурхливі обговорення. Бо, хоч до його офіційного запуску і лишилися лічені тижні, досі не зрозуміло, як саме відбуватиметься цей процес та чи дійсно прозорим він буде. Через брак достовірної інформації прості селяни (а саме їм належить більше 60% ділянок с/г призначення) не надто охоче сприймають земельну реформу. Змінити настрої суспільства допоможе своєчасне розповсюдження правдивих фактів, зокрема про важливі аспекти формування ринку землі в Україні.

Діючий десятиліттями мораторій на безперешкодну реалізацію аграрних угідь як приватної, так і державної форми власності, досить категорично порушував конституційні права землевласників. Відсутність повноцінного ринку землі також впливає на її вартість. Чимало селян роками здавали паї в оренду за мінімальною ставкою. Однак експерти прогнозують, що після старту торгів вартість 1 га сільськогосподарських угідь зросте на 50-100%. Відповідно, зросте і вартість оренди – це питання буде актуальним для тих землевласників, які не поспішають розлучатися з потенційно прибутковим активом.

Скасування мораторію та початок формування ринку землі в Україні дасть потужний рушій для розвитку всього агропромислового комплексу, збільшить виробництво органічної продукції, забезпечить створення нових робочих місць і підвищення рівня життя сільського населення. Після запуску ринку земельних угідь с/г призначення вони стануть повноцінними учасниками усіх бізнес-процесів. Сільське господарство – важлива складова економіки нашої країни, за ним ми посідаємо провідне місце не лише в Європі, а й у всьому світі. Тож швидке та прогресивне формування ринку землі в Україні закономірно призведе і до встановлення справедливих орендних відносин.

Формування ринку землі в Україні з використанням електронних аукціонів Прозоро.Продажі

Принциповими ознаками формування цивілізованого ринку землі с/г призначення в Україні мають стати його стовідсоткова прозорість та неупередженість. Допоможе у цьому Prozorro.Sale – система відкритих онлайн-торгів, яка вже не перший рік забезпечує конкурентну і прибуткову реалізацію різноманітного державного, комунального та приватного майна.

Квартири, приміщення для офісу, автомобілі, літаки та пароплави – на акредитованих майданчиках, що підключені до Центральної бази даних Прозорро.Продажі, вже проведено 365 тис. прозорих аукціонів. На продаж лоти виставляються з різних куточків України. На сьогодні отриманий прибуток вже перевищив 37 млрд. грн. А головне – такі торги перебувають під пильним суспільним контролем, їх легко перевірити на предмет порушень чи можливої корупції.

Оцінюючи перспективи формування ринку землі в Україні, варто наголосити на важливості використання в цьому процесі законних, дійсно дієвих інструментів. Тож значну роль тут доцільно відвести злагодженому механізму Prozorro.Sale.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- або Viber-бота.

Переглянути аукціони