Економіка земельного ринку та початок продажів с/г ділянок

Українська економіка з ринком землі пов’язана напряму, адже він відіграє чималу роль у її функціонуванні. Через постійну заборону продажів сільськогосподарських земель він не працював повноцінно всі роки незалежності країни. Однак на підставі новоприйнятого Закону № 2178-10 реалізація аграрних угідь розпочнеться вже цього року.

Відтак з 01 липня 2021 року фізичні особи зможуть набувати права власності на наділи площею до 100 га. Приватні підприємства та компанії почнуть проводити такі процедури лише із 2024 року, хоча їхні ділянки досягатимуть 10 000 га.

 Ринок землі і економіка України на сучасному етапі

Ринок землі для економіки будь-якої країни є важливою складовою, що має приносити стабільний дохід до Держбюджету. Тим більше для України, як для лідера у сфері виробництва агропродукції. 

Створення повноцінного ринку дозволить легалізувати та врегулювати механізм купівлі-продажу сільськогосподарських угідь. Саме тому землевласники довгі роки чекали на заходи з боку влади, і ось нарешті перші зрушення відбулися.

До ухвалення нормативно-правової бази, яка регулює земельні відносини та відкриває повноцінний ринок, в українському агросекторі панував хаос. Ділянки безконтрольно здавалися в оренду на довгі роки та проводилися нелегальні продажі через корупційні схеми.

Але аграрна політика в нашій державі нарешті почала рухатися в правильному напрямку у квітні 2020 року, коли був підписаний Закон про реалізацію земель сільськогосподарського призначення.

Повноцінний ринок дозволить господарям с/г паїв розпоряджатися ними на свій розсуд. Це стане логічним кроком на шляху до формування економічно вигідних земельних відносин та збільшити ефективність використання агроресурсів. Доцільність створення таких обставин підтверджує досвід інших країн. Залученню закордонних інвесторів для розвитку української економіки посприяє ухвалення нового земельного законодавства.

 С/г економіка та земельний ринок після прийняття Закону № 2178-10

Реалізація аграрних угідь протягом багатьох років була заблокована мораторієм. Він унеможливлював будь-які операції із земельними паями, зокрема іпотечні. Через це Держбюджет не отримував належного фінансування від агросектору.

Тепер же після відкриття земельного ринку у липні 2021 року потрібно подбати, щоб на ньому не функціонували корупційні схеми. Це можна зробити через аукціони в електронній системі Прозорро.Продажі. Завдяки їй відбувається розвиток багатьох напрямків української економіки, і ринок землі скоро доєднається до них.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення одночасно є засобом виробництва агропродукції і товаром, за який передбачена певна ціна. Приватні власники наділів після набрання чинності Законом № 2178-10 зможуть відчужувати землю, дарувати її чи робити заставу в банку.

Щоб долучитися до прозорих торгів аграрними угіддями, заходьте на один з офіційних майданчиків Prozorro.Sale та проходьте нескладну процедуру реєстрації. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні земельні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони