Дрова для промислового використання купити на електронних аукціонах

Дрова для промислового використання, ділова деревина та інші лісоматеріали з 01 лютого 2020 року доступні для купівлі на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Лісозаготівельні підприємства можуть реалізувати свій товар на відкритих аукціонах. 

Уряд ухвалив Постанову № 1178 задля подолання корупції, що спричиняла утворення тіньового ринку необробленої деревини. Також завдяки реформі вдається розширити сферу реалізації лісу і покращити ведення обліку лісових ресурсів.

Промислове використання дров та їхні технічні характеристики

Дрова для промислового використання можуть бути круглі та колоті. До цієї категорії вони зараховуються через непридатність для подальшого обстругування, розпилювання чи лущення. Пиломатеріали, шпон чи сірниковий кряж не можуть бути виготовлені з такої сировини. Зазвичай дрова використовуються для опалення приміщень.

Отримують їх із листяних чи хвойних порід дерев, при цьому очищаючи деревину від сучків та залишаючи кору. Матеріалами для дров слугують стовбури, крупні відходи та залишки, наприклад, товсті гілки чи верхівки.

Де використовують таку сировину? Насамперед при виробництві теплової чи електроенергії, трісок, стружки, а також побутової та господарської продукції. Багато підприємств, які працюють у цій сфері, віддають перевагу при купівлі лісу публічним аукціонам на Прозорро.Продажі, адже вони забезпечують чесне функціонування ринку та однакові умови для всіх його учасників.

На відміну від публічної системи, раніше деревообробні та лісозаготівельні компанії користувалися прямою процедурою підписання договорів. Останні намагалися вивести ситуацію максимально на свою користь, що призводило до зривання строків поставки сировини, завищення її вартості або продажу неякісної лісопродукції. А покупці в свою чергу заводили корисні знайомства та не гребували хабарями.

Очевидно, що завдяки електронній системі Прозорро.Продажі постачальники та споживачі можуть взаємодіяти напряму, що виключає будь-які корупційні схеми. Процес торгів проходить анонімно, а переможець обирається автоматично. І за всім цим слідкують як антикорупційні органи, так і громадськість.

 Дрова для промислового використання купити на майданчиках системи Prozorro.Sale

Пілотний проект про продаж необробленої деревини на онлайн-аукціонах швидко набув розголосу і довів, що ліс в Україні можна продавати на чесних умовах. Перевагами є однакові правила для всіх учасників, публічність процедури, а головне стабільний фінансовий внесок для розвитку лісової галузі.

Продаючи різноманітні лісоматеріали, зокрема дрова для промислового використання, у системі Прозорро.Продажі, українські лісгоспи отримали понад 1,2 млрд. грн. доходу. І це лише за рік роботи у такому режимі. Усього було проведено майже 30 тисяч торгів необробленою деревиною. 

Ставайте учасником неупереджених та вигідних аукціонів з продажу лісу. Для цього потрібно лише зареєструватися на офіційному майданчику Prozorro.Sale. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони