Дров’яна продукція у великих обсягах реалізується на прозорих торгах

На електронних аукціонах у системі Прозорро.Продажі можна придбати як дров’яну продукцію, так і елітні лісоматеріали високого класу якості. Окрім того, що такі торги є неупередженими та публічними, ціна на них влаштовує і організатора, і покупця.

Реєструйтеся на одному з офіційних майданчиків та отримайте доступ до всіх лотів з необробленою деревиною і не тільки.

Дров’яна продукція на прозорих електронних аукціонах

Численні порушення у сфері реалізації необробленої деревини, а також процвітання корупції та «кумівства» призвело до постійних втрат Держбюджетом значних сум. Однак набрання чинності Постановою про продаж лісу на електронних торгах минулого року допомогло виправити цю ситуацію та зменшити відсоток тіньового ринку.

Уже більше року вітчизняні лісгоспи реалізують лісоматеріали, зокрема дров’яну продукцію, у великих обсягах (від 150 куб. м.) на публічних онлайн-аукціонах. Завдяки цьому ринок деревини стає прозорим, а учасники діють за чесними правилами.

Ліси вкривають близько 16% території України. Однак ми маємо чималі запаси деревини, за показником яких ми посідаємо шосте місце в Європі. Лісопродукція є важливим матеріалом для агросектору, будівництва та промисловості.

Поки що лише найбільші лісгоспи, чий дохід за рік перевищує 10 млн. грн., можуть реалізувати лісові ресурси на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Наразі експериментальний проект закінчує свою роботу, і ми очікуємо на перехід всієї необробленої деревини на онлайн-аукціони. 

На даний момент у системі Prozorro.Sale проведено 29 тисяч торгів лісом. А загальний дохід від його продажу складає понад 1 млрд. грн. Українські лісгоспи, заготовляючи деревину, мають реалізувати не менше її чверті на відкритих аукціонах.

 Дров’яна продукція реалізується у системі Prozorro.Sale

Відповідно до чинної Постанови № 1178, на прозорі онлайн-аукціони виставляється деревина, зокрема дров’яна продукція, обсягом від 150 куб. м. або вартістю починаючи від 200 тис. грн. 

Електронна система Прозорро.Продажі, до якої підключені близько 40 електронних майданчиків, працює з 2016 року. Завдяки їй процедура купівлі-продажу державного та комунального майна відбувається чесно та неупереджено без махінацій та корупційних схем. Усього за цей період відбулося понад 361 тисяча публічних торгів та отримано доходу для Держбюджету 37,2 млрд. грн.

Пілотний проект з продажу лісу приніс позитивні результати для української економіки. Беззаперечний успіх реалізації деревини спонукав владу до формування нової нормативно-правової бази, яка передбачатиме продаж усієї деревини через систему Prozorro.Sale. 

Така процедура уже активно діє у Закарпатській області, згідно із Меморандумом, який був підписаний у вересні 2020 року. Також планується скасувати платіж за реєстрацію, знизити комісію на 1% та публікувати графік торгів. Долучайтеся до аукціонів з продажу лісу у великих обсягах уже зараз на електронних майданчиках Прозорро.Продажі. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони