Деревина дров’яна у великих обсягах реалізується на прозорих торгах

Дров’яну деревину, як і будь-які інші лісоматеріали, уже більше року лісгоспи реалізують на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Вам доступна для купівлі деревина різного сортименту, породи та класу якості у великих обсягах (від 150 м³). Реформа лісозаготівельної сфери здійснена на підставі Постанови Кабміну № 1178 та з ініціативи Міненергетики та захисту довкілля.

Деревина дров’яна на прозорих електронних аукціонах

Деревина дров’яна ділиться на хвойну та листяну промислового або непромислового використання. Зазвичай її продають у формі колод із сучками колотих або круглих. Найчастіше таку деревину застосовують для виробництва теплової чи електроенергії.

Територія лісів складає близько 16% від усієї площі країни. Серед європейських держав за цим показником ми знаходимося на дев’ятому місці. Саме тому заготівля і реалізація лісоматеріалів в Україні – надзвичайно перспективна галузь економіки. Процвітання корупції у цій сфері дало поштовх до формування тіньового ринку. 

Для вирішення проблем зеленого бізнесу та формування чесного продажу деревини владою було прийняте рішення про перехід великих обсягів сировини на електронні аукціони. Відтак уже більше року користувачі системи Прозорро.Продажі можуть купити ліс-кругляк за чесними правилами та вигідними цінами.

До ухвалення Постанови № 1178 для того, щоб придбати деревину, потрібно було налагоджувати зв’язки з керівництвом лісових господарств та укладати з ними прямі договори за окрему «подяку». Тобто лісокористувачі погоджувалися на неприйнятні та несправедливі умови співпраці. 

Сьогодні ж ситуація змінилася завдяки системі Прозорро.Продажі. Тепер для участі у торгах вам потрібно лише зареєструватися на одному з офіційних майданчиків та бути в мережі під час проведення процедури аукціону. Тому досить користуватися безкоштовними сайтами оголошень для продажу лісу-кругляка, а беріть участь у чесних, прозорих та зручних аукціонах, які принесуть вигоду і вам, і потенційним покупцям.

 Дров’яна деревина непромислового використання у системі Prozorro.Sale

За підписання прямого контракту між лісовими господарствами та деревообробними компаніями громадськість часто отримувала неправдиву інформацію про обсяги реалізованої сировини та її вартість. Покупці могли зіткнутися і з випадками постачання неякісної деревини, яку лісгоспи збували задля отримання ще більшого доходу.

Натомість завдяки аукціонам на Prozorro.Sale вдається уникнути завищення ціни на товар. Купуючи, наприклад, деревину дров’яну НП мл, ви можете дізнатися про всі її параметри і властивості в описі до лота, і вони відповідатимуть дійсності. 

Прозорро.Продажі є повністю відкритою та публічною системою, де за 4,5 років відбулася 361 тисяча електронних торгів та отримано доходу для Держбюджету у розмірі понад 37 млрд. грн. А прибуток від продажу лісу за рік досягнув цифри в 1 млрд. грн. Чекаємо вас на прозорих аукціонах на одному з офіційних майданчиків. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони