Як купити арештоване майно на електронних майданчиках Prozorro.Sale

Цікавитесь питанням «Де купити арештоване майно в Україні»? У найближчі місяці зробити це можна буде на одному з акредитованих майданчиків ДП «Прозорро.Продажі». Відповідні зміни Міністерство юстиції здійснило ще у серпні 2020 року.

Купити арештоване майно в Україні просто зараз

Довгий час для того, щоб купити арештоване майно, зацікавлені особи повинні були мати відповідні зв’язки або сплачувати чималі хабарі. Ще 8 років тому на торгах, які проводилися без використання сучасних ІТ-технологій, регулярно фіксували наступні правопорушення:

  • проведення аукціонів за попередньою домовленістю лише для вузького кола учасників;
  • особливо цінні активи (нерухомість, майже нові автомобілі преміум класу, виробниче обладнання) могли просто зникнути з переліку лотів;
  • багато об’єктів реалізовувалися з явними порушеннями процедури;
  • зростання ціни під час торгів було мінімальним, внаслідок чого кредитори втрачали вкладені кошти.

У 2014 році Міністерство юстиції запустило пілотний проект, який з часом переріс у повноцінну систему аукціонів з продажу арештованих активів, що проводяться у сучасному електронному форматі. Її головним завданням стало створення відкритого та контрольованого ринку конфіскованих товарів. Роботу даного інструменту регулює затверджений 29 вересня 2019 р. «Порядок продажу арештованого майна».

Електронні аукціони з реалізації вилучених активів переслідують кілька цілей. По-перше, купити арештоване майно в Україні одержали можливість усі бажаючі. І зробити це можна цілком легально, без хабарів та корисних знайомств. По-друге, держава перестає витрачати мільйони гривень на утримання таких активів. Натомість вони приносять додатковий прибуток. І, нарешті, у такий спосіб кредитні установи отримують реальний шанс у законний спосіб повернути вкладені кошти.

Протягом шести останніх років у системі онлайн-торгів майном, на яке накладено арешт, зареєструвалося 81 400 учасників. За цей час тут відбулося більше 60 тис. успішних аукціонів, сумарний прибуток від них перевищив 13 млрд. грн. Рейтинг продавців очолюють Державна виконавча служба, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, АБ «Укргазбанк», АТ КБ «Приватбанк», ПАТ «Ощадбанк», Національне агентство з розшуку та менеджменту активів.

Як купити арештоване майно на майданчику Прозоро.Продажі?

Наприкінці серпня 2020 року Міністерство юстиції додало ряд правок до діючого законодавства. Відповідно до нових норм, права організатора і адміністратора електронних торгів будуть поділені між державними підприємствами «СЕТАМ» та «Прозорро.Продажі».

Цей крок виведе аукціони, на яких сьогодні можна купити арештоване майно, на новий рівень. Адже електронна торгова система Prozorro.Sale давно зарекомендувала себе як надійний та надзвичайно ефективний інструмент реалізації найрізноманітніших державних та комунальних активів. До того ж, 40 спеціалізованих онлайн-майданчиків допоможуть залучити до торгів якомога більше потенційних покупців.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони