Земельні аукціони – важлива складова української економіки

Повноцінний ринок землі та аукціони з її продажу запрацюють в Україні уже найближчим часом. На вільне розпорядження аграрними угіддями громадяни чекали майже 30 років. Мораторій та корумпованість чиновників блокували прозору діяльність агросектора.

Такий стратегічно важливий для державної економіки ресурс, як сільськогосподарські угіддя, мають стати частиною відкритих аукціонів у системі Прозорро.Продажі для того, щоб не допустити «кумівства» та корупційних махінацій. Електронний та публічний спосіб реалізації державних активів працює уже понад 4 роки та довів свою незаангажованість, зручність та ефективність.

 Аукціони по землі – особливості онлайн-процедури

Повноцінний ринок землі та дозвіл на розпорядження власними угіддями українцям обіцяли вже досить давно. Під дію мораторію потрапив кожний шостий громадянин. Зрештою влада прийняла рішення про відкриття доступу до купівлі земельних ділянок всім охочим, підписавши Закон № 2178-10. Таке рішення підтримали не тільки західні партнери, а й Європейський суд з прав людини.

Закон про продаж землі дозволяє реалізувати ділянки с/г призначення із липня цього року для фізичних, а для юридичних осіб із січня 2024 року. Проведення аукціонів по землі у системі Prozorro.Sale дозволить контролювати не тільки сам процес торгів, а й цільове використання важливого ресурсу. Відкрита онлайн-процедура гарантує об’єктивність у визначенні переможця і відсутність дискримінації учасників.

Якщо раніше через існування тіньового ринку ділянки потрапляли в нечесні руки, а кошти розходились по кишенях хабарників, то зараз завдяки електронній системі Прозорро.Продажі ліквідуються корупційні махінації, а доходи від продажів надходять до Держбюджету.

Створення чесних і конкурентних земельних відносин на ринку дозволить фермерам, що обробляють орендовані ділянки, і землевласникам отримати вигоду від своєї діяльності на повноцінному ринку. А також важливим фактором стане продаж земельних паїв за справедливими цінами.

 Земельні аукціони у системі Прозорро.Продажі

Якщо земельні аукціони будуть проходити у системі Прозорро.Продажі, кожен громадянин України матиме вільний доступ до них. А завдяки чесній конкуренції вдасться позбутися «договорняків» та махінацій на ринку. Інформація про торги перебуває у відкритому доступі, що полегшує контроль за діяльністю учасників.

За чотири роки проведення аукціонів на офіційних майданчиках системи Prozorro.Sale дохід до бюджетів різних рівнів перевищив 35 млрд. грн. Онлайн-торги проходять у багатьох напрямках: майно банкрутів, мала приватизація, нерухомість, необроблена деревина та багато інших.

Користувачі електронної системи відчули переваги публічних аукціонів та можуть на своєму прикладі підтвердити зручність пошуку потрібного лота та вигоду від продажу чи купівлі товару. Реєструйтеся на акредитованому майданчику та першими дізнавайтеся про початок торгів земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні земельні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони