Продаж необробленої деревини на аукціонах в Чернігові у системі Прозорро.Продажі

Рік тому українською владою був запущений пілотний проект. Його суть полягає в тому, щоб проводити електронні аукціони з продажу необробленої деревини в Чернігові, Вінниці, Львові чи інших містах України. Отже, частина заготовлених лісоматеріалів від великих підприємств реалізується на Prozorro.Sale.

Реформування лісової галузі продовжується і зараз, адже уряд планує проводити абсолютно всі аукціони по лісу в електронній системі. Метою зміни процедури продажу деревини є відкриття чесного і прозорого ринку, що буде приносити дохід для лісових господарств.

Аукціон з продажу необробленої деревини в Чернігові на Прозорро.Продажі

Поки на Прозорро.Продажі свої лоти виставляють тільки великі лісгоспи, бюджет торгів має стартувати від 200 тис. грн. або об’єм лісопродукції не менше 150 куб. м. В інших випадках аукціони з продажу необробленої деревини в Чернігові чи інших містах України відбуваються за старим алгоритмом без використання електронної системи.

Лісоматеріали – це важлива сировина для багатьох галузей, зокрема для такої масштабної як будівництво. Їх широке використання провокувало утворення тіньового ринку та обхід закону заради вигоди. Однак після налагодження співпраці лісових підприємств із системою Прозорро.Продажі вдається попередити махінації та незаконну вирубку лісу в Україні.

За чотири роки електронні публічні аукціони виправдали довіру громадськості і стали сучасним інструментом боротьби з корупцією, який поширює прозорий економічний простір. За цей час було проведено 348 тисяч відкритих торгів, до яких долучилися більше 28 тисяч учасників. Прибуток до Держбюджету від публічних аукціонів на сьогодні складає 34,5 млрд. грн.

 Аукціон з продажу необробленої деревини в Чернігові на чесному ринку

Відповідно до чинних нормативно-правових актів, рік тому великі лісгоспи почали продаж необробленої деревини на аукціонах в Чернігові та інших містах у системі Prozorro.Sale. Придбати сировину можна на одному із 40 акредитованих майданчиків, що підключені до ЦБД,

Лісопродукція, що виставляється на продаж на електронних торгах, формується при розділенні повалених дерев на окремі частини. На онлайн-аукціонах ви можете з легкістю знайти потрібні лоти за відповідними параметрами: порода, сортимент, клас якості, довжина, замовник. Наприклад, сосна для непромислового використання класу D від ДП «Словечанський лісгосп».

Сьогодні в Україні напрямок необробленої деревини є надзвичайно важливим та перспективним, адже розвиток лісової галузі напряму залежить від прозорого ринку по реалізації лісу, що уже функціонує через сучасну систему Прозорро.Продажі. Завдяки їй державне та комунальне майно успішно знаходить нових власників. А повна публічність дозволяє уникнути порушень законодавства, махінацій та виплати «відкатів». Перехід продажу лісу на електронні аукціони полегшує ринкові відносини та допускає до перегляду процедури торгів усіх охочих. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони