Продаж лісу-кругляка на чесних торгах у системі Прозоро.Продажі

На відкритих аукціонах з продажу необробленої деревини у системі Prozorro.Sale у вас є можливість вигідно придбати лісопродукцію будь-якого класу і сортименту. Це можуть бути колоди, бруси, кряжі, деревина для промислового чи непромислового використання.

Лісові господарства України раніше брали участь в онлайн-торгах тільки за власною ініціативою. Однак з 01 лютого 2020 року влада зобов’язала найбільші з них регулярно проробляти цю процедуру, а саме 25% місячної заготівлі має реалізовуватися у системі Прозорро.Продажі. А Закарпатська область уже повністю перевела продаж лісових ресурсів на публічні аукціони. Завдяки відмови від прямих договорів вдалося ліквідувати численні корупційні схеми у лісовій галузі.

 Оновлена процедура продажу лісу-кругляка

Лісові господарства України заготовляють сировину із хвойних та листяних порід, яка зберігає свої властивості та структуру. Відвантаження зрубаної деревини відбувається або в цілому вигляді, або розпиляному на частини. Далі відбувається транспортування лісоматеріалів залежно від їхнього цільового призначення. 

Лісопродукція поділяється на круглу і колоту, зважаючи на метод її обробки: розколювання, подрібнення, стругання, лущення тощо. Взяти участь в аукціонах з продажу лісу можна, зареєструвавшись у системі Прозорро.Продажі. На акредитованих майданчиках ви знайдете необроблену деревину різного класу якості та породи, наприклад, сосна, дуб, клен, ялина, береза, вільха та багато інших.

Необроблена деревина на аукціонах у системі Рrozorro.Sale

Багато галузей працюють, використовуючи лісові ресурси: деревообробна, паперова, лісова. Насамперед вони зацікавлені у функціонуванні прозорого ринку необробленої деревини. Деревообробні підприємства надають матеріали для будівництва, транспорту та сільського господарства. Отже, вся економіка країни бере участь у таких ринкових відносинах. 

Ось чому завданням держави є забезпечити роботу лісової галузі на засадах чесності та відкритості. Кожен учасник ринку повинен мати рівні умови, діяти публічно, ліквідовуючи таким чином корупцію та тіньові схеми. У цьому допомагає торгова система Prozorro.Sale, яка працює в режимі онлайн. Процедура електронних торгів необробленою деревиною є досить зручним та сучасним способом реалізації лісоматеріалів, що забезпечує ринкову ціну на товар та рівноправність учасників.

Робота системи Прозорро.Продажі є абсолютно відкритою та публічною, тому кожен охочий в режимі реального часу може слідкувати за аукціоном. Торги лісом проходять тут постійно. Лоти формуються вартістю від 200 тис. грн. або об’ємом від 150 куб. м. До них можуть входити ліс-кругляк, дров’яна деревина для промислового чи непромислового використання, дрова.

Для участі в електронних торгах з продажу необробленої деревини обирайте один з офіційних акредитованих майданчиків системи Прозорро.Продажі, проходьте процедуру реєстрації та сплачуйте відповідні внески. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони