Аукціон з продажу лісу в Україні на електронних майданчиках

Найрізноманітніші види лісоматеріалів наразі доступні у системі Прозорро.Продажі. Купити їх можна за вигідною ціною на  онлайн-аукціонах по лісу, зареєструвавшись на одному з електронних майданчиків.

Завдяки зручному формату торгів представники приватного бізнесу в Україні швидко отримують потрібну сировину. При цьому все відбувається чесно і прозоро без спеціальних домовленостей і схем. Виручені кошти йдуть до Держбюджету для розвитку галузі, а не до кишень зацікавлених осіб.

 Як проходять аукціони по лісу за новою процедурою

На акредитованих майданчиках системи Прозорро.Продажі ви маєте можливість взяти участь в аукціонах по лісу в Україні швидко та без зайвих зусиль. Придбати на таких торгах можна як листяні, так і хвойні породи дерева. Це можуть бути лісоматеріали високого класу якості, сировина для промислового чи непромислового використання, дрова, шпони тощо.

Породи можуть бути м’яколистяні (вільха, липа, осика, тополя) чи твердолистяні (дуб, бук, граб, в’яз, горіх, ясен, береза). Кожна з них має свою структуру, властивості, тому і цільове призначення у них різне. 

Протягом довгих років у лісовій галузі існувала проблема тотальної корумпованості. Над налагодженням роботи ринку необробленої деревини та забезпеченням його прозорості влада почала працювати у 2019 році, підписавши Постанову № 1178. Згідно з нею, з лютого 2020 року у системі Прозорро.Продажі стартували аукціони з продажу лісу-кругляка. 

Отже, чесний та відкритий ринок лісоматеріалів функціонує майже рік. За цей час вдалося досягти наступних результатів: проведено 24,5 тисяч публічних торгів, забезпечено прибуток вітчизняним лісовим господарствам у розмірі 758,1 млн. грн. Кількість учасників ринку та доходи галузі постійно зростають, що свідчить про популярність та перспективність напрямку.

Взяти участь в аукціонах з продажу лісу на Прозорро.Продажі

Продаючи необроблену деревину за прямими договорами, державні лісгоспи завищували його вартість. Реальні обсяги проданого товару і ціни на нього приховувалися від громадськості та контролюючих органів. Керівники підприємств отримували від покупців щедру «дяку» за проведені махінації. Така схема роботи ринку деревини робила лісозаготівельні господарства збитковими.

Натомість продаж лісу на аукціонах у системі Prozorro.Sale забезпечує учасникам конкуренцію на рівних умовах. На відкритих торгах немає «договорняків» чи «відкатів», все відбувається публічно та прозоро. Система працює таким чином, що купуючи необроблену деревину на одному з акредитованих майданчиків, перемогу здобуває той учасник, який зробить найбільшу ставку. Усі пропозиції подаються анонімно, тому організатор не має можливості обрати за переможця «свого» кандидата.

Дізнатися про появу нових торгів у системі Прозорро.Продажі та подати заявку на них ви можете, зареєструвавшись на одному з офіційних майданчиків. Їх налічується близько 40 штук, кожен пропонує свій сервіс і клієнтську підтримку. 

Долучайтеся до чесного та прозорого ринку лісу за допомогою електронної системи Prozorro.Sale. Відчути її переваги вам дозволить зручний онлайн-формат. Відтепер перемогу на аукціоні можна здобути, де б ви не знаходились. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони