Аукціони арештованого майна – взяти участь в системі Prozorro.Sale

Аукціони арештованого майна можуть стати стабільним джерелом доходу для державного бюджету. Однак для цього вони мають відбуватися за повністю відкритою та зрозумілою процедурою. Саме тому антикорупційні громадські організації та волонтери довгий час наполягали на залученні до процесу державного підприємства «Прозоро.Продажі».

Аукціон арештованого майна – особливості діючої системи електронних торгів

Під категорію арештованого майна підпадає практично все рухоме або нерухоме майно, яке було власністю боржника, а зараз підлягає стягненню на користь кредитної установи. Сьогодні через спеціальні аукціони, що відбуваються у більш сучасному, електронному форматі, успішно реалізовують різні активи, вилучені через несплату банківських кредитів, аліментів, конфісковані на митниці та багато іншого.

З цією метою ще у 2014 р. Міністерство юстиції створило державну систему електронних торгів арештованим майном. За шість років роботи з її допомогою було реалізовано тисячі рухомих і нерухомих активів на загальну суму 13 млрд. грн. Усього за цей час відбулося 64 тис. аукціонів арештованого майна, загальна ж база користувачів перевищила 80 тис. учасників.

Більше 70% лотів реалізовувалися за поданням Державної виконавчої служби. Також на продаж регулярно виставляються активи, якими розпоряджаються різноманітні банківські установи та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Придбати арештоване майно на аукціоні – це чудова можливість отримати нове житло, автомобіль чи приміщення для бізнесу за ціною, значно нижчою за ринкову. Саме це пояснює велику популярність таких торгів серед учасників. Найпоширенішими лотами стабільно являються житлові будинки і квартири, транспортні засоби, промислові приміщення та обладнання.

Аукціони арештованого майна на майданчиках Прозорро.Продажі

Не зважаючи на загальну затребуваність аукціонів арештованого майна, останнім часом все більше питань ставилося до їх прозорості та доступності широкому колу учасників. На адресу чиновників надходило чимало скарг з приводу нечесної організації торгів, штучного заниження цін та надання очевидної переваги конкретному покупцю.

В результаті численних скарг уряд прийняв рішення «приєднати» діючу систему електронних аукціонів арештованим майном до сучасного модуля Prozorro.Sale. Чотири роки тому останній став феноменальним відкриттям, назавжди змінивши підхід до боротьби з корупцією в Україні.

Сьогодні на спеціальних онлайн-майданчиках щодня проходять десятки аукціонів з реалізації державної або комунальної нерухомості, транспортних засобів усіх видів, земельних ділянок під забудову, майна банкрутів, об’єктів малої приватизації. Велика кількість платформ, що працюють паралельно, забезпечують чесну конкурентну боротьбу. У підсумку це зробить будь-який аукціон з продажу арештованого майна більш результативним і прибутковим.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони