Реалізація арештованого майна на торгах у системі Прозорро.Продажі

Наразі влада активно займається налагодженням процедури реалізації арештованого майна в Україні. Відбувається це через стабільне збільшення кількості об’єктів, вилучених Державною виконавчою службою. Однак доступ до них солідного кола покупців довгий час був обмежений. 

Адже з 2015 по 2020 рік продажом арештованого майна на електронних торгах займалася державна система, яка була привілейована на ринку. Наслідком цього стала непрозорість аукціонів та постійні скандали і корупційні махінації, що висвітлювались у пресі.

 Реалізація арештованого майна за новими правилами

На аукціонах, які проходили в єдиній системі електронних торгів до 2020 року, на арештоване майно свідомо занижували ціни. Таким чином організатори торгів намагалися підлаштуватися під визначеного покупця.

Натомість система Прозорро.Продажі, де відбувається реалізація арештованого, конфіскованого та іншого майна, є сучасним та чесним механізмом торгів у режимі онлайн. Завдяки їй потенційні покупці державних і комунальних активів створюють чесну конкуренцію на ринках. Відтак об’єкти, які конфісковані Державною виконавчою службою, знаходять своїх власників швидко та поповнюють таким чином Держбюджет.

Система Prozorro.Sale являє собою відкриту та незаангажовану систему аукціонів. Вона стрімко завоювала довіру вітчизняних бізнес-представників та отримала міжнародне визнання. З огляду на те, що за 4 роки було проведено 345,3 тисячі аукціонів, в яких взяли участь 27,8 тисяч учасників, онлайн-торги користуються популярністю. 

Вони проходять на незалежних майданчиках у різних напрямках: оренда та продаж нерухомості, мала приватизація, деревина, отримання дозволів на користування надрами та багато інших. Тепер на таких торгах реалізується і арештоване майно.

 Реалізація конфіскованого і арештованого майна на аукціонах Прозорро.Продажі

Система реалізації конфіскованого і арештованого майна, яка працювала раніше не могла забезпечити повної прозорості ринку. Через корупційні махінації Держбюджет втрачав солідні суми. 

На сьогодні створений Реєстр арештованого майна, а аукціони з його продажу проводяться у системі Prozorro.Sale. Це забезпечує успішну реалізацію таких активів, адже участь у ній беруть всі три сторони: державні установи, представники приватного бізнесу та громадськість. 

Акредитовані майданчики пробуджують увагу громадськості до чесного продажу арештованого майна, а також залучають нових клієнтів до участі у публічних аукціонах. Це поштовх для відповідних органів вчасно конфіскувати об’єкти у боржників та передавати їх у державні служби і управління.

Співпрацю з офіційними майданчиками системи Прозорро.Продажі повністю підтримують як вітчизняні партнери, так і світові антикорупційні організації, адже онлайн-аукціони забезпечують прозоре та ефективне функціонування багатьох ринків понад 4 роки. Безкоштовно реєструйтеся на одному з майданчиків та відслідковуйте торги системи Prozorro.Sale. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони